Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) yükselişini bildi: 4 günde 13,5 milyon dolar!

Bitcoin'in (BTC) yükselişini doğru tahmin eden bir balina, 4 günde 13,5 milyon dolar kazandı.

bitcoin balinası kazanç sağladı

Bitcoin’in (BTC) yükselişini doğru tahmin eden bir balina, 4 günde 13,5 milyon dolar kazandı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta yüzde 10’un üzerinde yükseliş gerçekleştirerek kripto piyasasını hareketlendirdi. BTC’nin yükselişe geçmesi, birçok altcoin’e de can suyu oldu. BTC, 43 bin dolar seviyesinden 48 bin 800 dolara kadar yükseldi.

11 Ocak’tan bu yana düşüş yönlü ilerleyen kripto para piyasası, BTC’nin geçtiğimiz hafta yükselişe geçmesiyle yeniden harekete geçti. Altcoin’ler destek noktasından uzaklaşarak önemli direnç noktalarına temas etti.

BTC’nin yükselişini doğru tahmin eden bir balina, 43 bin dolardan satın aldığı BTC’leri 4 gün sonra 48 bin dolar seviyesinde sattı. Balina, 13,5 milyon dolar gelir elde etti.

btc balinası

Bitcoin (BTC) yükselişinde büyük kazanç

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 7 Şubat tarihinde yükselişe geçerek yüzde 10’un üzerinde artış kaydetti. BTC’deki bu yükseliş, kripto yatırımcılarını harekete geçirdi.

Bir kripto balinası, BTC fiyatı yükselmeden önce yaptığı hamle ile büyük bir getiri elde etti. Balina, 8 Şubat tarihinde Binance’ten 2.742 BTC (118.66 milyon dolar) çekti. Bu BTC’lerin ortalama değeri 43 bin 277 dolardı.

8 Şubat tarihinden bu yana keskin bir yükselişe geçen BTC, 48 bin 800 doları zorladı. Yükselişin gerçekleşeceğini tahmin ederek yüklü miktarda BTC biriktiren balina, 4 gün sonra elindeki BTC’leri hareket ettirdi. Balina, 12 Şubat tarihinde 2.742 BTC’yi (132 milyon dolar) Binance’e yatırdı.

Balinanın cüzdan aktivitesini inceleyen Lookonchain, muhtemel bir satışın gerçekleştiğini ve balinanın 13,5 milyon dolar kazanç elde ettiğini dile getirdi.

Balinanın kısa vadede yaptığı bu hamle, özellikle BTC üzerinden olması nedeniyle dikkat çekti. Bilindiği üzere kripto sektörünün gündemine düşen kazanç haberleri genellikle memecoin’ler üzerinden ilerliyor. Ancak bu balina, BTC alım satımı ile sadece 4 günde 13,5 milyon doları cebine koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner