Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselişte, Peki Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin 23.

altcoin sezon

Bitcoin 23.000 dolara yaklaşırken, çoğu kripto para yeşil alanda yer alıyor. Bununla birlikte, altcoin’ler Bitcoin’e karşı zor durumda. Bitcoin hakimiyeti yazının yazıldığı sırada %65’i aşıyordu.

Bitcoin’in 20.000 doların üzerinde rekor seviyelere ulaşan inanılmaz günlük yükselişi, çoğu alternatif parayı liderlerinin arkasında bıraktı, çünkü çoğu BTC değerine karşı zor durumda kaldı. Piyasa üzerindeki Bitcoin hakimiyeti %65’e yükselirken, tüm piyasa değeri bir günde 75 milyar dolar arttı.

Bitcoin Fiyatı 22.000 Doların Üzerinde İşlem Görüyor

19.000 dolarlık fiyat civarında birkaç gün konsolide olduktan sonra, lider kripto para birimi dün bir ralli başlattı. BTC, tarihinde ilk kez 20.000 doların üzerine çıktı. Fiyat hareketi yatırımcıların büyük ilgisine yol açtı ve bu da Binance ve Coinbase gibi en popüler kripto para birimi borsalarının bazılarında geçici ciddi kesintilere neden oldu.

Herkes Bitcoin’in 20.000 doları kırdıktan sonra düşüş yaşayacağını düşündüyse de lider kripto para birimi üç kilometre taşını daha parçalayarak büyülü tırmanışına devam etti: 21.000, 22.000 ve 23.000 dolar.

Altcoin’ler Zor Durumda

Kripto para piyasasında çoğu altcoin avantaj sağladı ve BTC’yi yukarı doğru takip etti. Bununla birlikte, ABD doları karşısında etkileyici kazançlar kaydetmiş olsalar da, BTC’ye göre önemli ölçüde geride kaldılar.

Aşağıdaki kırmızı grafiğin gösterdiği gibi XRP, Bitcoin’e (%6) karşı gerçekten değer kazanan birkaç kripto para arasında yer alıyor. Ethereum, Bitcoin Cash, Binance Coin, Cardano, Litecoin, Chainlink ve Polkadot dahil olmak üzere ilk on kripto para biriminin geri kalanı, BTC’ye kıyasla %3 ile %9 arasında değer kaybetti.

Allcoins min 15

Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti %65’e yükseldi. Bu, bir günde %2 ve üç hafta içinde %5 genişleme anlamına geliyor.

Bitcoin’in altcoin’leri bu denli geride bırakması, kripto para topluluğunda altcoin yatırımcılarının endişe etmesine sebep oldu. Analistler şu sıra altcoin yatırımı konusunda acele edilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner