Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin, CME’de 10.000 Doları Aştı!

Bitcoin, CME’de 10.000 Doları Aştı!

ABONE OL:google-news

TradingView’in verilerine göre, Bitcoin fiyatı dünyanın en büyük vadeli işlem borsası Chicago Merchantile Exchange’de (CME) kısa bir süreliğine 10.000 doların üstüne çıktı. Bitcoin fiyatında 5 haneli rakamlar en son 2018’in Mart ayında görülmüştü.

2018’in Mart ayından beri ilk kez 10.000 doları kıran ve 10.060 dolara kadar çıkan Bitcoin vadeli sözleşmeleri, 2019’un en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bitcoin vadelilerinin yanısıra, Bitcoin fiyatı spot piyasalarda 9.947 doları görerek yılın en yüksek seviyesine çıktı.

CME Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyonları değerinde de yeni bir rekor kırıldı. Açık pozisyonları değeri 273 milyon dolara tırmandı. CME tarafından birkaç gün önce yapılan açıklamada, 17 Haziran’da Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyon sayısının 5311 ile (toplamda 26.555 BTC veya yaklaşık 256 milyon dolar) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bildirilmişti. CME, bunun giderek artan kurumsal yatırımcı ilgisinden kaynaklandığını belirtmişti.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, belirli bir günde, belirli bir fiyattan Bitcoin almak veya satmak için yapılan sözleşme anlamına geliyor. CME Group, 2017’nin Aralık ayında CBOE’den bir hafta sonra Bitcoin vadeli işlemlerini listeleyen ikinci küresel borsa oldu.

Nitekim CBOE, Mart ayında yaptığı duyuruyla, dijital varlıkların alım satımına yönelik yaklaşımlarının yeniden değerlendireceğini gerekçe göstererek yeni Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin eklenmeyeceğini açıklamıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar