Yükleniyor...

Bitcoin Durdurulamıyor… Bitcoin, Mart 2018’den Bu Yana İlk Kez 10.000 Doları Geçti!

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bu yılın ilk dört ayında 3.

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bu yılın ilk dört ayında 3.000 ila 4.000 dolar aralığında işlem gördükten sonra bugün 10.000 doları geçti. CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin, değerini son 24 saate yüzde 6’dan fazla artırdı ve şu sıralar 10.167,34 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin Fiyatı

Bu hafta Bitcoin hash rate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Hash rate’teki artış kripto para biriminin madenciliğine olan ilginin arttığı anlamına geliyor. Hash rate, Bitcoin’e olan güveninin ölçütü olarak kabul edildiği için bir fiyat göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor?

Türkiye’deki kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen Selcoin, uzun bir süre önce Bitcoin’in öncelikle 10.000-12.000 bandına çıkacağı öngörüsünde bulunmuş, buradan 6.500 dolara varan bir düzeltmenin görülebileceğini söylemişti.

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, 19 Haziran’da kısa bir değerlendirmede bulunmuş ve Bitcoin’in 10.000 doları kırması durumunda 15.000 dolara gidebileceğini iddia etmişti.

19 Haziran’da Fundstrat’tan Tom Lee, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in kolay bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini ifade etmişti. Lee ayrıca Mayıs ayında kripto kışının resmen bittiğini ilan etmişti.

Birçok analist ve trader Bitcoin’deki yükseliş eğiliminin devam edeceği görüşünde. Bununla birlikte fiyatta bir düzeltmenin görüleceğini de söylemeden geçmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner