Yükleniyor...

Bu Ay Üçüncü Kez Oldu! Tether, Piyasaya 100 Milyon Dolar Değerinde USDT Sürdü!

En büyük stablecoin olan USDT'yi kontrol eden Tether Limited, bugün piyasaya 100 milyon değerinde USDT sürdü.

Tether USDT

En büyük stablecoin olan USDT’yi kontrol eden Tether Limited, bugün piyasaya 100 milyon değerinde USDT sürdü. Firma, bu son hamlesiyle Haziran ayının başından bu yana toplamda 350 milyon dolar değerinde USDT’yi piyasaya sürmüş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether, 11 Haziran’da 150 milyon dolar değerinde USDT’yi piyasaya sürmüş ve devamında Bitcoin pump söylentileri baş göstermişti. Nitekim Bitcoin o dönem 9.300 doların üzerine çıkmıştı.

En son 16 Haziran’da piyasaya sürülen 100 milyon dolar değerindeki USDT’nin desteğiyle Bitcoin’deki yükseliş hız kazanmıştı. Tether’in bugün ilave 100 milyon dolar değerindeki USDT’yi piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra Bitcoin fiyatı 2018’in Mart ayından bu yanaki en yüksek seviye olan 10.000 doları geçti.

Bitcoin fiyatındaki artışları doğrudan doğruya dolaşıma sokulan her yeni USDT miktarı ile ilişkilendirmek doğru değil, ancak piyasa yeni USDT’nin sürülmesinin Bitcoin fiyatında ani yükselişlere neden olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Öyleki Bitcoin ile piyasadaki USDT miktarı arasında bir korelasyon olduğu öne sürülüyor.

Aşağıdaki grafikten de görüleceği üzere, USDT’nin piyasa değeri arttıkça Bitcoin’in de piyasa değeri artıyor.

Bitcoin ve Tether USDT İlişkisi


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x