Yükleniyor...

Bitcoin Daha Düşer Mi? Düşüşte Dip Neresi?

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan düzeltme Bitcoin'in fiyatını desteğe doğru kaydırarak bu sabah itibariyle hız kazandı.

Bitcoin Düşüş

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan düzeltme Bitcoin’in fiyatını desteğe doğru kaydırarak bu sabah itibariyle hız kazandı. Son zamanda büyük oranda toparlanan altcoin’lerin çoğunluğunda çift haneli kayıplar görüldü. Toplam piyasa değeri son 24 saatte 15 milyar dolardan fazla eridi ve 280 milyar doların altına düştü. 10 bin doların üzerinde tutunamayarak düşüşe geçen Bitcoin’in fiyatının daha da düşmesi bekleniyor.

Bitcoin grafiğine bakıldığında, fiyatın daha düşük yüksekler yaptığı görülüyor ki bu kısa vadeli düşüş trendinin hız kazandığı anlamına geliyor. Sabah saatlerinde 10 bin doları geçmeye çalışan Bitcoin bu direnci kıramadı ve 9 bin 700 dolara kadar geri çekildi. Şu anda 9 bin 700 önemli bir destek ve bu desteğin kırılması durumunda daha fazla desteğin olduğu 9 bin 350 dolara doğru yolculuk başlayabilir. Bu desteğin de kırılması durumunda ise 8 bin dolar bölgesine hızlı bir düşüş yaşanabilir.

Bitcoin BTC

Analistler ve trader’lar iyimserliklerini koruyorlar ve bazıları bu yılki yüzde 46’lık yükselişin ardından başlayan düzeltmeden korkulmaması gerektiğini ifade ediyor.

Fiyatın düz bir çizgide hareket etmesinin mümkün olmamasından dolayı düzeltmeler piyasa döngülerinin doğal bir parçasıdır. Son zamanlarda görülen en yüksek seviyelerden yüzde 10’luk bir düzeltme fiyatı 9 bin 450 dolar civarına götürebilir ve bu seviye Bitcoin’in gerileyebileceği son nokta gibi değerlendiriliyor.

Altcoin’lerin Durumu

Bitcoin maksimalisti ‘Jimmy Song’, yılın başından bu yana yüzde 70 yapan birçok altcoin için yüzde 10-20’lik bir düzeltmenin normal olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Bitcoin’deki düzeltmenin ardından altcoin’lerin birçoğunda çift haneli kayıplar görüldü ve bu durum altcoin sezonuna dair umutları baskılamış durumda. Bitcoin’e kıyasla, yılın başından bu yana yüzde 70’den fazla değer kazanan Ethereum düne göre yüzde 7’den fazla değer kaybetti ve yazım sırasında 250 doların altına geriledi.

Yazım sırasında Ripple’ın XRP’si ise yüzde 10’dan fazla değer kaybıyla 0,30 dolar seviyesinin altını görürken; Bitcoin Cash yüzde 13,83 oranında değer kaybederek 380 dolardan, Bitcoin SV ise yüzde 15’den fazla değer kaybederek 265 dolardan işlem görüyor. Bu altcoin’ler gibi diğerleri de düne göre büyük oranda değer kaybetti ve Bitcoin’deki düşüşün devam etmesiyle kayıpların artması kuvvetle muhtemel yaşanacak

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner