Yükleniyor...

Bitcoin Diamond (BCD) Coin Nedir?

Bitcoin Diamond (BCD), kullanıcılarına Bitcoin’in sunduğu hizmetleri daha kaliteli ve daha etkili bir biçimde sunmayı hedefleyen yenilikçi bir projedir.

Bitcoin Diamond BCD nedir

Bitcoin Diamond (BCD), kullanıcılarına Bitcoin’in sunduğu hizmetleri daha kaliteli ve daha etkili bir biçimde sunmayı hedefleyen yenilikçi bir projedir. Lider kripto para Bitcoin (BTC) ağı üzerinde gerçekleşen bir hard fork işleminin ardından geliştirilen BCD, BTC ağının daha iyi bir yer haline dönüştüreceğini iddia ediyor. Bu içerik boyunca Bitcoin Diamond projesinin detaylarından, bu kripto paraya yönelik birtakım teknik bilgilerden, BCD tarafından çizilen grafiklerden, Bitcoin haberlerinden ve bu paranın geleceğine yönelik verilerden bahsediyor olacağız.

BCD Coin Grafiği

BCD coin Binance’da listelendi mi? Bu soruna cevabı evet. BCD coin fiyatı şu anda önde gelen kripto para borsalarında 2.22 TL seviyesinde. Anlık olarak gerçekleşen aşağı ve yukarı yönlü sert fiyat hareketlilikleri nedeniyle zaman zaman yatırımcılar sürprizlerle karşılaşabiliyor, bu nedenle bu yazımızda “BCD coin pump nedir” konusuna da değineceğiz.

Web sitemiz Coinkolik.com üzerinden değerli yazarlarımız tarafından hazırlanan BCD coin haberlerine, en güncel BCD coin fiyatına ve BCD coin’in geleceği hakkında bilmeniz gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

bcd nedir

Bitcoin Diamond (BCD) geliştiricileri, Bitcoin (BTC) ağında bir hard fork meydana gelince yollarına orijinal kripto paranın yolundan değil de kendi yollarından devam etmeyi tercih etti. Buna gerekçe olaraksa BTC’nin eksik yönlerini gideren daha iyi bir ağ meydana getirme amaçlarını gösterdiler. Gerçekten de BCD ağının belirli özellikler itibariyle lider kripto parayı geride bıraktığını görüyoruz. Tarihte bilinen ilk kripto para Bitcoin’dir. Bu yüzden orijinal kripto para olarak da tanımlanan bu varlık sahip olduğu yapı itibariyle sürekli kendini geliştiriyor. Bitcoin’in geliştiricileri bu ağın sürekli en iyi şekilde işlemlerine devam edebilmesi için ellerinden geleni artlarına koymuyor. Zaman zaman belirli teknik durumların güncellenmesi adına bu ağ üzerinde forklanma etkinlikleri düzenleniyor. Bu fork hadiselerinin her biri yeni kripto paraların meydana gelmesine neden olabiyor. Bitcoin ağının birkaç defa forklandığını ve piyasaya yeni kripto paraların kazandırıldığını biliyoruz. Bunlardan en bilinenleri arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ve Bitcoin Diamond (BCD) gibi isimler yer alıyor. Bitcoin Cash ağının da daha sonra fork’lanmalar yaşadığını ve ortaya yeni kripto paraların çıktığını söyleyebiliriz. BCH, uzunca bir süre boyunca kendi paralarının asıl BTC olduğunu iddia etmişti. Bu durum forklanan paraların oldukça önemli görüldüğü anlamına geliyor. Bu bağlamda BCD coin’lerin gelecekte varacağı yer hakkında değerlendirmelerde bulunmak mümkün hale geliyor.

Bitcoin Diamond (BCD), Bitcoin ağına birtakım yenilikler sağlıyor. Bu yeniliklerden en bilindikleri arasında Bitcoin madenciliği geliyor. BCD, madencilik faaliyetlerinin herkes için ulaşılabilir olmasını hedefliyor. Buna göre dileyen herkes tıpkı eskiden ve zorlaşmadan önce olduğu gibi kolay bir şekilde Bitcoin madenciliği yapabilecek. Hatta BCD coin’ler GPU’larla (grafik işlem ünitesi) madencilik yapılabilmesini yeniden mümkün hale getiriyor. Bilindiği üzere yakın geçmişte kripto para madenciliğine ciddi anlamda bir talep artışı yaşanmıştı. Bunun sonucunda piyasada Nvidia ya da AMD gibi firmaların zor anlar yaşamasına neden olan ekran kartı krizi yaşanmıştı. Şimdilerde BTC madenciliği oldukça karmaşık işlemler yapabilen ve bu iş için tasarlanmış cihazlar tarafından gerçekleştiriliyor.

BCD

BCD Coin’in Özellikleri ve Projesi Nelerdir?

BCD coin teknik olarak BTC’nin sahip olduğu özellikleri bünyesinde barındırıyor. Aynen Bitcoin gibi proof of work konsensüs mekanizmasını kullanan BCD kullanıcılarına eşten eşe değer aktarımı imkanları sağlıyor. BCD’nin odağına aldığı konulardan birisi de madencilik faaliyetleri. Bitcoin Diamond (BCD) 2017 yılının son aylarında Bitcoin (BTC) ağında gerçekleştirilen bir hard fork neticesinde faaliyetlerine başladı. EVEY ve 007 adını kullanan iki geliştirici ekibi, BTC’den ayrılarak bu yeni platforma hayat verdi. Bu iki ekip hard fork’a kadar lider kripto para BTC için çok sayıda hizmete imza atmıştı. Hard fork’un ardından BCD ana ağı kısa bir süre içerisinde hizmetlerine başladı. O günden bu yana kripto para severler bu ağın da sunduğu imkanlardan faydalanabiliyor. BCD ekibinin sloganı ise dikkat çekici: “Daha iyi bir Bitcoin!”

BCD Coin Geleceği ve Grafiği

Bitcoin Diamond (BCD) coin tarafından çizilen fiyat grafikleri incelendiğinde ortaya çok da şaşırtıcı olmayan, sıradan bir yol haritası çıkıyor. İçeriğin hazırlandığı anda alınan verilere göre BCD 2,22 dolardan alınıp satılıyordu. Çok sayıda borsa üzerinde listelenmeyi başaran bu kripto para, ekim ayı itibariyle senenin en düşük seviyesi olarak ise 0,48 doları görmüş. Güncel fiyata göre kıyaslandığında bu kripto parayı düşük seviyelerden satın alan kullanıcıların ciddi karlar aldığı söylenebilir. Elbette hangi noktadan alınıp nereden satılacağı kar etme konusunda belirleyici bir etkiye sahip. Bu bağlamda kullanıcıların yatırımlarını dikkatle yapmaları gerektiğini bir kere daha hatırlıyoruz. Kulaktan dolma bilgilere dayandırılan, iddia kuponu dolduruyormuşçasına yapılan kripto para yatırımları ortaya kötü sonuçlar çıkarabiliyor. Bu durum hem kripto para piyasasının kendisini hem de yatırımcıları oldukça olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Bitcoin Diamond nedir

BCD Coin Yorum

Bitcoin Diamond (BCD) projesi uzun yıllardır yolunda emin adımlarla ilerliyor. Lider kripto paranın daha iyi bir hale getirilmesini hedefleyen bu yenilikçi platform bazı özellikleriyle dikkat çekiyor. BCD ağının BTC’ye göre daha büyük blok boyutlarına sahip olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Bu teknik anlamda kullanıcılara çok sayıda avantajlar sunuyor. Lightning Network gibi sonradan çıkan projelere de ağında destek veren BCD, bu içeriğin hazırlandığı anda alınan verilere göre çok sayıda borsa üzerinden alınıp satılıyordu. Buna göre BCD’nin çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardığını da ifade edebiliriz. Çok sayıda borsada bulunan ve BTC gibi sağlam bir kripto paranın teknolojisi kullanan bir kripto paranın gelecekte yeri olduğu söylenebilir. Elbette sürprizlerle dolu bu piyasada nelerin neyi getireceğini tespit etmek neredeyse imkansız. Öte yandan BCD ekibi projenin gelecekte de var olabilmesi adına çıkan son sürümleri ağına uyarlamayı ihmal etmemiş. SegWit uygulamaları ve Lightning Network güncellemeleri bu duruma ispat olarak gösterilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner