Yükleniyor...

Bitcoin Dolandırıcıları Birçok Onaylanmış Twitter Hesabını Hack’ledi!

Bir bilgisayar korsanı veya bilgisayar korsanı grubu, perakende devi Target ve The Body Shop'un da dahil olduğu birçok doğrulanmış (resmi) Twitter hesabının takipçilerini hediye kripto para vaadi ile kandırmak için hack'ledi.

Bir bilgisayar korsanı veya bilgisayar korsanı grubu, perakende devi Target ve The Body Shop’un da dahil olduğu birçok doğrulanmış (resmi) Twitter hesabının takipçilerini hediye kripto para vaadi ile kandırmak için hack’ledi. Hack’lenen hesapların tamamının Twitter tarafından doğrulanmış, yüksek profilli hesaplar olması ise oldukça dikkat çekici.

Perakende devi Target, hack’lenen onaylanmış dev hesaplardan sadece bir tanesi. Target, hesabın kontrolünü yeniden aldıktan sonra paylaşılan sahte tweet’leri sildi ve hack saldırısını onayladı.

Tweet’lerin silinmesinden önce alınan bir ekran görüntüsü, resmi hesap üzerinden takipçilere 5.000 BTC hediye edileceği mesajını içeriyor.

Geçmişteki benzer aldatmacalarda olduğu gibi bilgisayar korsanlarının kötü İngilizce’leri anadillerinin İngilizce olmadığını gösteriyor. Dolandırıcıların en iyi yaptığı şey ise hack’ledikleri birden çok onaylanmış yüksek profilli Twitter hesabından tek bir tweet’e yanıt vermek. Böylece tweet’in meşru olduğu izlenimi vermeye çalışmışlar.

Hack’lenen yüksek profilli onaylanmış Twitter hesapları arasında Target, Toledo Rockets, The Body Shop, Universal Music Czech Republic, Agriculture and Horticulture Development Board (AHDB) ve UNHCR Serbia yer alıyor.

Bilgisayar korsanlarının bir kerede bu kadar çok sayıda doğrulanmış hesabı nasıl hack’ledikleri ise belirsizliğini koruyor. Daha önce benzer birçok dolandırma yöntemine başvurulmuştu (hesapların kopyalanması gibi), ancak ilk kez tek seferden birden çok yüksek profilli hesapların hack’lendiğine tanık oluyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner