Yükleniyor...

Bitmain’in Yönetim Kurulu’nda Büyük Değişiklik

Çin merkezli dev madencilik donanımı üreticisi Bitmain, yönetim kurulunda büyük değişiklik yapıldığını doğruladı.

Bitmain Yönetim Kurulu

Çin merkezli dev madencilik donanımı üreticisi Bitmain, yönetim kurulunda büyük değişiklik yapıldığını doğruladı. Yönetim kurulunda yapılan değişikliğin ilk halka arz (IPO) için yapılan standart bir hazırlık olduğu belirtiliyor.

E-postayla yapılan açıklamada Bitmain’in Uluslararası Pazarlama Müdürü Nishant Sharma, şirketin yönetim kurulunun yeniden yapılandırdığı doğruluyor, ancak yönetim kurulunun yarısından fazlasının görevinden ayrıldığını ve CEO Jihan Wu’nun başkanlık görevinden istifa ettiği iddialarını yalanlıyor.

“Standart bir prosedür olarak Bitmain, IPO’ya giden yolda düzenleyici gereksinimleri karşıladığından emin olmak için yönetim kurulunu yeniden yapılandırıyor. Bu, yönetim yapısını basitleştirmektir için yapılıyor. Yönetim kurulu üyesi ve kurucu ortağı Jihan Wu’nun eş başkan Micree Zhan ile birlikte çalışmaya devam edecek.”

Daha önce Bitmain’in 7 Kasım’da yönetim kurulunda değişiklik yapıldığı iddia edilmişti, ancak resmi olarak bu değişiklik doğrulanmamıştı. İlk olarak yönetim kurulunun altı üyesinden dördünün yönetim kurulundan ayrıldığı ve Jihan Wu’nun yönetim kurulundan ayrıldığı iddia edilmişti.

Yeniden yapılanma son 12 ayda sadece 1.1 milyar doları aşan üç aylık kâr ve 400 milyon dolara yaklaşan çeyreklik zarar kaydettiği söylenen Bitmain için çok önemli bir noktaya gelmişti. Şirket, iki ortak rakibi -Ebang ve Canaan- ile aynı zamanda ilk halka arza hazırlanıyor. 15 milyar dolarlık bir değere sahip olan Bitmain’in IPO ile kripto para endüstrisinde rekor kırması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner