Yükleniyor...

Bitcoin Dolandırıcılarını Öğrenmek ve İhbar Etmek, Artık Daha Kolay

Özellikle son günlerde kamuoyunda popülerin kişilerin isimleri kullanılarak birçok Bitcoin (BTC) sahtekarlığına şahit oluyoruz.

scam alert bitcoin

Özellikle son günlerde kamuoyunda popülerin kişilerin isimleri kullanılarak birçok Bitcoin (BTC) sahtekarlığına şahit oluyoruz. Genelde Youtube üzerinden video destekli yapılan bu dolandırıcılık yüzünden birçok mağdur binlerce dolarını dolandırıcılara kaptırıyor. Bunun önüne geçmek için öncelikle bu tarz paylaşım yapanlara itibar etmemek gerekiyor.

Bitcoin adreslerini de adını kullandıkları ünlü kişilerin isimlerinden oluşturan bu dolandırıcılar daha inandırıcı olmak için sıklıkla bu yolu seçiyor. Sadece son 2 ay içerisinde Elon Musk adı ile 2 milyon dolardan fazla para kazanan bu dolandırıcılar, şimdilik bizim ülkemizde çok yaygınlaşmış değil. Ancak daha önceki tecrübelerimize dayanarak, bu yollar ile kolay para kazanmak isteyen birçok kişi bizim ülkemizde de çıkacaktır.

Bu tür olayların önüne geçmek isten bir grup, Scam Alert isimli bir web sitesi kurdular. Bu web sitesinde hem dolandırıcılık amacı ile oluşturulmuş Bitcoin adresilerini görebiliyor hem de sizin başınıza böyle bir olay geldi ise bu siteye ihbarda bulunup, herkese o adresin dolandırıcı olduğunu gösterebiliyorsunuz.

Sizler de bir adrese Bitcoin göndermeden önce, bu web sitesinden adresi kontrol edebilir ve oluşabilecek mağduriyetlerin önüne bir nebze de olsa geçebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner