Yükleniyor...

Bitcoin Dolandırıcılarının Son Yaptığı ‘Yok Artık’ Dedirtti!

1897 yılında Amerikalı yazar Mark Twain, kendisi hakkında ölüm haberi söylentilerini ortadan kaldırmak için bunun bir 'abartı' olduğunu yazmıştı.

fraud

1897 yılında Amerikalı yazar Mark Twain, kendisi hakkında ölüm haberi söylentilerini ortadan kaldırmak için bunun bir ‘abartı’ olduğunu yazmıştı. İngiliz ‘para tasarrufu uzmanı’ Martin Lewis de, son zamanlarda attığı bir tweet ile benzer bir iddiayı yalanlamak zorunda kaldı .

Lewis, Bitcoin dolandırıcılarının kendisinin ölümü hakkında sahte haberler yaydığını iddia ediyor ve bir milyon takipçisini bu haberleri bildirmeye çağırıyor.

Şok Edici Bir Başlık

‘Martin Lewis’e Veda’ yazan başlıklı bir reklam, dünyanın en çok ziyaret edilen web sitelerinden birine sahip olan Daily Mail’in sahte bir sürümüne yönlendiriyor.

Lewis’e göre, saygın medya yayınları da dahil olmak üzere birçok meşru web sitesinde bu haber görülebilir.

Rahatsız edici başlığa tıklayanlar, aslında Bitcoin ile ilgisi olmayan sahte bir Bitcoin yatırımı haberine yönlendiriliyor.

Kendisi de gazeteci olan Lewis, gazetelerin bunu önlemek için seçtikleri reklam ağlarında daha seçici olması gerektiğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner