Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Yaşanan Düşüş İçin Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), önceki gece 10 bin doların üzerine çıkarak yatırımcıları heyecanlandırmıştı.

btc bitcoin

Bitcoin (BTC), önceki gece 10 bin doların üzerine çıkarak yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Lider kripto para birimi dün akşam saatlerinde ise düşüş yaşayarak 9 bin 500 doların altına geriledi. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada BTC, 9 bin 407 dolardan işlem görüyordu.

bitcoin btc fiyatı

Bitcoin, dün gün boyunca 9 bin 700-9 bin 950 aralığında seyrediyordu. Fakat lider kripto para birimi akşam saatlerinde birkaç yüz dolarlık düşüş yaşadı. 9 bin 200 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, yatırımcıları korkuttu. Şimdiyse kripto para topluluğu, BTC’nin 9 bin dolar altına düşüp düşmeyeceğini tartışıyor.

Ünlü analist Josh Rager, BTC’nin 9 bin 400 doların altında kapanış yapması nedeniyle 8 bin 500 dolara kadar bir gerileme yaşanabileceğini düşünüyor.

Kritik Bölgeye Dikkat

Daha önce de belirttiğimiz gibi Crypto Michael, BTC için 9 bin 100 – 9 bin 300 dolar bölgesinin kritik olduğunu ifade etmişti. Ünlü analist dün yaşanan düşüşle birinci sırada yer alan kripto para biriminin bu alana girdiğini söyleyerek, geri çekilmenin gelebileceğini dile getirdi. Crypto Michael şunları söyledi:

“Boğa momentumunun devam etmesi için bu aralığa tutunmak gerekiyor, aksi takdirde daha fazla geri çekilme bekliyorum.”

8 Bin Dolara Kadar Gerileyebilir

Quantum Economics Kurucusu Mati Greenspan, Bitcoin fiyatında neyin tehlikeli olduğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Greenspan, aşağıdaki grafikte yer alan sarı eğilim çizgisinde tutulmanın başarısız olması halinde BTC’nin 8 bin dolara kadar gerileyeceğini düşünüyor.

Yüzde 40 Düşüş Mümkün mü?

Bir diğer analist Don Alt ise kripto parada büyük bir düşüş beklediğini ifade ediyor. Don Alt, desteğin altına düşme olasılığının düşük olduğunu ifade eden yatırımcılara bunun yanlış olduğunu, BTC’nin beklenmeyen hareketler yapabildiğini söyledi. Don Alt bu konuda uyarıda bulunarak, Bitcoin’in yüzde 40 kadar düşebileceğini, bunun geçmişte de gerçekleştiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner