Yükleniyor...

Ethereum’da 539 Bin Dolarlık Şüpheli Bir İşlem Daha

Etherscan'a göre Ethereum blockchain’de bir anormal işlem daha kaydedildi.

ETHEREUM ETH şüheli işlem daha

Etherscan’a göre Ethereum blockchain’de bir anormal işlem daha kaydedildi. Gönderici, transferin kendisinin değeriyle neredeyse aynı değerde olan (751 bin 545 dolar) 538 bin 876 dolarlık bir işlem ücreti ödedi.

Ethereum

İki Garip İşlem

Daha önce de bildirildiği gibi 10 Haziran’da sadece 133 dolar değerinde Ethereum göndermek için 2.6 milyon dolarlık bir ücret ödenmişti. Aynı adres, ondan önceki gün ise 2.5 milyon dolarlık işlem ücreti ödeyerek yine bir transfer gerçekleştirmişti. Çoğu analist bunun maliyetli bir insan hatası olduğu iddialarını reddetti. Başka iddialara göre ise, bu işlemlerin karmaşık bir kara para aklama programı olduğu yönünde spekülasyonlar var.

Vergi mi Kaçırıyor?

Kripto para camiası, bu işlemler hakkında birçok farklı spekülasyonda bulunuyor. Bu spekülasyonların en popüler olanı ise vergi kaçırma. Zengin isim, bu işlemlere ciddi rakamlar ödeyerek parayı sanki yanlışlıkla kaybetmiş gibi gösterecek ve bu sayede de daha az vergi ödeyecek.

Hack Olabilir

En son aktarım önceki iki durumla ilgili değil. Cüzdan diğer işlemlerin yapıldığı cüzdandan farklı. Bu da bu bağımsız durumu kripto para birimi topluluğu için daha da şaşırtıcı hale getiriyor.

Kripto para topluluğunun ünlü isimlerinden Dovey Wan, altı haneli ücretin bir hata değil, bir bilgisayar korsanından gelen bir ‘mesaj’ olduğunu ileri sürüyor. Wan; birisinin borsa, cüzdan veya Ethereum ile ilgili bir hizmet rehinesi tuttuğunu varsayıyor.

En olası senaryo, Etherscan’da etiketlendiği göz önüne alındığında bir MiningPoolHub adresinin ele geçirilmiş olması.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner