Anasayfa Bitcoin Haberleri Bu Devasa Balina, Tam 1.24 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Taşıdı!

Bu Devasa Balina, Tam 1.24 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Taşıdı!

ABONE OL:google-news

Bir balina yaklaşık 1.24 milyar dolar değerinde 132.255 Bitcoin’i, (BTC) tüm trader’ların endişeli bakışları altında hareket ettirdi.

Lider kripto para birimi, hepsi yaklaşık bir dakika içinde tamamlanan üç ayrı işleme taşındı. Büyük miktarda BTC’ye rağmen, toplam işlem ücreti sadece 1,84 dolar tuttu.

Böylesi büyük bir transfer gerçekleşince, işlemin arkasında kimin olduğuna dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Bitcoin (BTC) Transferinin Sahibi Bilinmiyor

Söz konusu balina geçmişte de büyük miktarda BTC taşıdı; bu da hesabın bir kripto para borsası, kurum veya saklama hizmetinin fonlara sahip olabileceğini düşündürüyor. Ancak, şimdiye kadar hiçbir kripto şirketi işlemden sorumlu olduğuna dair bir beyanda bulunmadı.

Kripto veri firması Glassnode’a göre, en az 10.000 BTC veya daha fazlasına sahip Bitcoin balinalarının sayısı, geçen yılın Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Artık bu elit kategoride toplam 110 balina var.

Tarihin en büyük tek işlemde gerçekleşen Bitcoin transferi, 2011 yılının Kasım ayında 500.000 BTC’lik bir transferi içeriyordu. BTC o zamanlar sadece 2 dolardan işlem görüyordu. 2011 yılında 1 milyon dolarlık transfer şu anda gerçekleşmiş olsaydı 4.67 milyar dolarlık bir transfer yapılmış olacaktı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar