Yükleniyor...

Bu Devasa Balina, Tam 1.24 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Taşıdı!

Bir balina yaklaşık 1.

Endişeli Bakışlar Arasında Devasa Balina 1.24 Milyar Dolarlık Bitcoini BTC Taşıdı

Bir balina yaklaşık 1.24 milyar dolar değerinde 132.255 Bitcoin’i, (BTC) tüm trader’ların endişeli bakışları altında hareket ettirdi.

Lider kripto para birimi, hepsi yaklaşık bir dakika içinde tamamlanan üç ayrı işleme taşındı. Büyük miktarda BTC’ye rağmen, toplam işlem ücreti sadece 1,84 dolar tuttu.

Böylesi büyük bir transfer gerçekleşince, işlemin arkasında kimin olduğuna dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Bitcoin (BTC) Transferinin Sahibi Bilinmiyor

Söz konusu balina geçmişte de büyük miktarda BTC taşıdı; bu da hesabın bir kripto para borsası, kurum veya saklama hizmetinin fonlara sahip olabileceğini düşündürüyor. Ancak, şimdiye kadar hiçbir kripto şirketi işlemden sorumlu olduğuna dair bir beyanda bulunmadı.

Kripto veri firması Glassnode’a göre, en az 10.000 BTC veya daha fazlasına sahip Bitcoin balinalarının sayısı, geçen yılın Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Artık bu elit kategoride toplam 110 balina var.

Tarihin en büyük tek işlemde gerçekleşen Bitcoin transferi, 2011 yılının Kasım ayında 500.000 BTC’lik bir transferi içeriyordu. BTC o zamanlar sadece 2 dolardan işlem görüyordu. 2011 yılında 1 milyon dolarlık transfer şu anda gerçekleşmiş olsaydı 4.67 milyar dolarlık bir transfer yapılmış olacaktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner