Yükleniyor...

Bitcoin, Düşüş Eğilimi Göstermeye Devam Edebilir

Bitcoin (BTC), perşembe günü 7 bin 72 dolara düştükten sonra, son 24 saatte sığ bir sıçrama kaydetti.

Bitcoin düşme eğilimi

Bitcoin (BTC), perşembe günü 7 bin 72 dolara düştükten sonra, son 24 saatte sığ bir sıçrama kaydetti. Üç günlük grafiğe göre 6 bin 500 dolar civarında son zamanlardaki düşük seviyelere doğru bir düşüş görülüyor. Gelecek birkaç saat içinde 7 bin 250 dolar seviyesindeki grafik direncinin ihlal edilmesi durumunda 7 bin 400 dolara doğru bir artış da göz ardı edilemez. Görünüme göre, Bitcoin önemli destek seviyelerini geçemediği sürece düşüşünü sürdürecek. Bitcoin şu sıralar yine zayıf görünüyor, son 24 saatte iki haftanın en düşük seviyesinden sığ bir sıçrama yaptı.

Kripto para biriminin 7 bin 300 doların üzerine çıkma potansiyeline sahip olduğu ve muhtemelen 7 bin 500 dolara yükseleceği düşünülüyordu. Ne de olsa, Perşembe günkü düşüşün ardından 24 Kasım’dan bu yana en düşük seviye olan 7 bin 72 dolara düşen gün içi teknik tablolarında güvenilir satıcı tükenmesi belirtileri ortaya çıktı. Ancak şimdiye kadar yaşanan toparlanma etkileyici bir şeydi. Bitcoin, son 12 saat içinde iki kez 7 bin 250 doları reddetti ve bu yazılın yazıldığı anda CoinMarketCap verilerine göre BTC 7 bin 256 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Hareketleri

bitcoin saatlik grafik
Saatlik Grafik

Bu düşük sıçramalar, kripto para biriminin hareketinin hala oldukça aşağı yönlü olduğunu gösteriyor. Aslında, gün içi çizelgeleri şimdi satıcıların lehine geri döndü. Saatlik grafikte görülen yükselen kanal dağılımı, iki haftanın en düşük seviyesinden gelen sıçramanın hızlandığını ve 7 bin 72 dolara ve muhtemelen 7 bin dolara doğru yeni bir düşüşün olabileceğini gösteriyor. RSI yükselen trend çizgisini ihlal ettiği takdirde düşüş eğilimi daha da güçlenecek. 7 bin 250 doların üzerindeki ikna edici bir hareket, fiyatları 7 bin 400 dolara çıkarabilir. Bununla birlikte, 29 Kasım’da yaratılan 7 bin 870 dolarlık düşük seviyesinin altında işlem görmesi koşuluyla görünüm yine aşağı yönlü kalacaktır.

bitcoin üç günlük grafik
3 Günlük Grafik

Bitcoin, üç gün içinde  aşağı yönlü bir bar oluşturdu. Yaygın olarak yaklaşmakta olan bir satışın işareti olarak kabul edilen bu durum, dönem olumlu bir notla başladığında, ancak önceki gün de sarsan bir karamsarlıkla sona erdiğinde meydana gelen bir fiyat hareketidir. BTC’nin durumunda, bar 6 bin 500 dolardan gelen düzeltilmiş sıçramanın bittiğini ve ayıların kontrolü yeniden ele geçirdiğini gösterir. Sonuç olarak, 6 bin 500 ABD dolarına doğru yeni bir satış görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner