Yükleniyor...

Bitcoin Düşüş Yaşıyor, Altcoin Fiyatlarında Neler Oluyor?

Son zamanlarda 10 bin doları aşan kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 598 dolardan işlem görüyor.

altcoin fiyatlarında ne oluyor

Son zamanlarda 10 bin doları aşan kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 598 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde, Bitcoin yüzde 5 civarında değer kaybetti ve sadece birkaç saat içinde 500 dolar düştü. Altcoin fiyatları da benzer eğilimde ve yüzde 5 ile yüzde 10 arasında kayıplar kaydedildi.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Düşüyor

Kripto para birimleri yüzde 5 ile yüzde 10 arasında değer kaybı yaşarken, Bitcoin, birkaç gün önce başlayan düzeltmenin devamı gibi görünen çarpıcı bir düşüş eğiliminde.

Kripto para birimleri 2020 başından bu yana bir boğa trendinde olmasına rağmen, gelecekte büyük bir çökme olasılığını azaltabilecek fiyat düzeltmelerini deneyimlemeleri aslında sağlıklı bir durum olarak değerlendiriliyor.

XRP

Tanınmış bir grafikçi ve kripto para analisti Peter Brandt, şu anda oluştuğu gözlemlenen baş ve omuz modelinin ortaya çıkması durumunda XRP’nin yakın gelecekte 0.2071 dolara düşmesinin mümkün olabileceğini öne sürdü. Bunun bir tahmin yerine sadece bir olasılık olduğunu belirtmek gerekiyor.

Şu anda, XRP birkaç gün önce 0.33 dolara ulaşmasının ardından ulaştıktan sonra 0.273 dolar civarında işlem görüyor. XRP yatırımcıları, 2018’de başlayan ve sonraki yıllarda devam eden büyük bir ayı trendini geride bıraktığı düşünüldüğünde, kripto para biriminin geleceği hakkında heyecanlandılar.

ETH, BCH ve BSV

300 dolara ulaşmaya hazır olduğu üzerinde durulan Ethereum (ETH), şimdi 257 dolardan işlem görüyor. Endüstrideki dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH) ise yüzde 9’luk bir düşüş yaşayarak 376 dolara geriledi. Eğer BCH mevcut düşüşten iyileşmezse, Bitcoin SV (BSV) önümüzdeki günlerde fiyatını aşabilir. BSV ise şu an 294 dolardan işlem görüyor.

LTC

Litecoin (LTC) yaklaşık yüzde 8.84 oranında kayıp kaydetti. Kripto para birimi şu an 70 dolar civarında işlem görüyor.

Yatırımcıların üzerine konuştukları temel soru, kripto para birimlerinin yakın gelecekte büyümeye devam edip etmeyecekleri veya daha da düşüp düşmeyecekleri. Tüccarlar ve yatırımcılar Mayıs ayında Bitcoin’i etkileyecek halving olayını bekliyorlar. Yeni BTC ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye yüzde 50 oranında düşürüleceği düşünülürse, bu fiyat için çok yükseliş bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner