Yükleniyor...

Bitcoin Endüstrisi, Daha Fazla Tüketici Odaklı Olmalı

Bitcoin, genel hatlarıyla toplumun belli bir kesimi tarafından anlaşılması güç bir kriptopara.

Bitcoin, genel hatlarıyla toplumun belli bir kesimi tarafından anlaşılması güç bir kriptopara. Bugüne kadar Bitcoin ile ilgili bir çok hikaye duyduk, hatta Bitcoin’den oyun parası olarak bahsedenler bile oldu. Fakat son zamanlarda çoğu girişimcinin ve yatırımcının, Bitcoin’in daha rahat algılanabilmesi için çeşitli çalışmalar içerisinde olduğunu görüyoruz. Bunun son örneği, Andreas Antonopoulos’un Bitcoin hakkındaki Soru-Cevap buluşması oldu.

Bu konuda hakkında TechCrunch Disrupt’ta konuşan Blockchain.info operasyon yöneticisi Peter Smith’e göre de, Bitcoin işletmeleri tüketiciyi, endüstride sunulan çevrimiçi cüzdan ve exchange platformları gibi servisler konusunda daha fazla aydınlatmalılıar.

Smith, kullanıcı güvenliği ile ilgili de şunları ekliyor:

“Bitcoin endüstrisi olarak, tüketici güvenliği için şu anda verdiğimizden çok daha fazla taahhüt vermemiz gerekli.”

Mt.Gox gibi büyük bir Bitcoin exchange devinin kullanıcılara yaşattıklarını düşünürsek, Bitcoin kullanıcılarının sadece küçük miktardaki dijial paralarını çevrimiçi cüzdanlarda tutması konusunda eğitilmesi gerekiyor. Bildiğimiz gibi bir çok yatırımcı, Mt.Gox faciasında çok yüksek miktarlarda para kaybettiler.

Hükümetlerin de kullanıcıları bu konuda uyardığını varsayarsak, Smith’in bu konu ile ilgili şu sözlerine katılmamak elde değil: “Bitcoin endüstrisi önce kendini düzenlemeye tabi tutmalı.”

“Bitcoin Foundation’ın bu konuda daha aktif bir rol oynadığını görmek isterim. Kullanıcı güvenliği ve kendi kendini düzenleme konusunda çok daha fazla aktif rol alınması gerekiyor.” açıklamasını yapan Smith, Bitcoin’in yayılmasında aktif rol üstlenen herkese kullanıcıların eğitimi ve düzenlemeler için çağrı yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner