Yükleniyor...

eBay CEO’su: “PayPal dijital paraları entegre etmek zorunda.”

eBay CEO'su John Donahoe'nin dijital para birimleri hakkında yaptığı yorumları artık tüm kriptopara ekosisteminin duyduğunu düşünüyoruz.

eBay CEO’su John Donahoe’nin dijital para birimleri hakkında yaptığı yorumları artık tüm kriptopara ekosisteminin duyduğunu düşünüyoruz. Donahoe bir çok kez dijital para birimleriyle ilgilendiğini ve bunun sebebinin de ödeme sistemleri konusunda bu para birimlerinin PayPal’a rakip olabilme potansiyeli olduğunu söylemişti.

CNBC programına konuk olan Donahoe’nin son açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Bence dijital para birimlerinin ileriki zamanlarda önemli bir rol oynamasında hiç şüphe yok. Paypal’da bizler de dijital para birimlerini cüzdanımıza entegre etmek zorunda kalacağız.”

Ödeme sistemleri konusunda Bitcoin, yeni kullanıcılarına ne kadar karmaşık ve kullanılması zor gelse de, PayPal bu işe ilk girdiğinde bu sistemdeki karmaşıklığı çözüp, kullanıcı dostu bir arayüz tanımlamıştı. PayPal’ın aynı kullanım kolaylığını, dijital para birimlerini cüzdanına ekleyerek gerçekleştirmesi de muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner