Yükleniyor...

eBay: “Bitcoin gelecekte çok önemli bir rol üstelenecek.”

Hepimiz PayPal ile Bitcoin'in ödeme prosesi konusundaki rekabetini düşünmüşüzdür.

Hepimiz PayPal ile Bitcoin’in ödeme prosesi konusundaki rekabetini düşünmüşüzdür. Bitcoin, bir anda tüm dünyada kullanılan bir dijital para birimi haline geldi ve bu gelişme ile birlikte PayPal’ın tahtı az da olsa sallanmış oldu. Teknoloji ile ilgili çoğu kişi Bitcoin’in, PayPal’ın yerine geçip geçemeyeceği konusunda fikir yürütüyor.

Bitcoin severler, PayPal’dan Bitcoin ile ilgili bir hamle beklerken, eBay CEO’su John Donahoe’nin açıklaması, eBay’in düşüncesini açık bir şekilde belirtmiş oldu: “Bence Bitcoin gelecekte çok önemli bir rol oynayacak. Bitcoin’le ilgili nasıl çalışmalar yapabileceğimizi sürekli düşünüyoruz. Konuyu radarımıza almış durumdayız.”

Daha önce yaptığımız haberden hatırlayacağınız gibi, PayPal konuya pek de yabancı değil. Nitekim Donahoe, Bloomberg’te katıldığı bir programda, PayPal’ın çoğu dijital parayı depolayan bir cüzdan geliştirmekte olduğunu belirtmişti: “Bu sayede dijital paraları PayPal dijital cüzdanda tutabileceksiniz. PayPal’ın geliştirdiği teknoloji de tam olarak bir çok farklı dijital parayı muhafaza edebileceğiniz bir cüzdan yaratmak.”

eBay, ileride kendisine rakip olabilecek nitelikte bir oluşumu yakın takibe alarak, piyasayı sürekli gözlemlemeye çalışıyor. Donahoe’nin de belirttiği gibi “dijital para birimleri ileride çok güçlü bir yere sahip olacak.”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner