Yükleniyor...

BitPay 30 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

Bitcoin ile ödeme prosesleri geliştiren BitPay, son olarak yaptığı açıklamada, Index Ventures tarafından başlatılan fonlama çerçevesinde 30 milyon dolarlık bir yatırım toplama imkanı sağladı.

Bitcoin ile ödeme prosesleri geliştiren BitPay, son olarak yaptığı açıklamada, Index Ventures tarafından başlatılan fonlama çerçevesinde 30 milyon dolarlık bir yatırım toplama imkanı sağladı. Index Ventures’ın önderliğinde başlatılan fonlamaya Horizons Ventures, Founders Fund, Felicis Ventures, RRE Ventures, TTV Capital, AME Cloud Ventures ve hatta Virgin Group kurucusu Sir Richard Branson da katıldı.

Newsbtc haberin göre, şirketin yatırım için topladığı 32.7 milyon dolarlık fonlama İngiltere, Cenevre, New York, San Francisco ve Hong Kong’tan sağlanıyor. Bitcoin dünyasında şu ana kadar yapılan en büyük yatırıma ek olarak, Index Ventures’tan Jan Hammer, BitPay yönetim kuruluna seçildi.

Jan Hammer, “Bitcoin bir ödeme prosesi olarak ortaya çıkmasına rağmen, şimdi geleceğin ekonomisinde büyük rol oynayacak bir protokol olarak görülüyor. Binlerce satıcının Bitcoin ile hızlı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde ödeme kabul etmesi bakımından, BitPay önder konumda olduğunu kanıtladı. Tony ve ekibi piyasadaki fırsatı görerek büyük bir iş başardılar ve bunu global bir alanda yaymayı başardılar.” açıklamalarında bulundu.

BitPay şu an günde 1 milyon dolarlık Bitcoin ödemesi ile 30.000 satıcıya güvenilir bir şekilde hizmet vermekte. Satıcıların yüzde 50’lik kısmı ABD’de iken, yüzde 30’luk bir kısmı da Avrupa’da işlerini yürütüyor.

BitPay ile Bitcoin ödemesi kabul eden büyük şirketler arasında ise: TigerDirect, WordPress, ve Sir Richard Branson’un Virgin Galactic girişimi mevcut.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner