Yükleniyor...

Bitcoin ETF’si için SEC Karar Vermeye Hazırlanıyor!

Bitcoin ETF'si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)'nun karar sürecini resmen başlattığı duyuruldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu

Bitcoin ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)’nun karar sürecini resmen başlattığı duyuruldu. SEC’in resmi web sitesinden yapılan açıklama göre, CBOE VanEck Solidx Bitcoin ETF’sinin federal menkul kıymetler yönergeleri uyarınca onaylanıp onaylanmayacağı değerlendirilecek.

Değerlendirme sonucunda olumlu bir karar alınması durumunda CBOE, para yönetimi şirketi VanEck ile kripto para Startup’ı SolidX tarafından kurulan bir Bitcoin ETF’sine resmen onay çıkmış olacak.

Sürecin bir parçası olarak komisyon halktan daha fazla bilgi, yorum talep ediyor. Bu tarihe kadar Bitcoin ETF’siyle alakalı olarak 1.400’ün üzerinde yorum gönderildiği belirtiliyor.

CBOE, ETF için ilk olarak Haziran ayında başvuru yapmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, Ağustos ayında nihai kararın verilmesinin 30 Eylül’e ertelendiğini duyurmuştu. Kanadalı yatırım şirketi Canaccord dahil olmak üzere piyasadaki birçok katılımcı ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun kararının 2019 yılının Nisan-Mart ayına sarkacağı görüşünde.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun resmi kararını ne zaman vereceği net olarak bilinmese de 30 Eylül kripto paralar için büyük gün olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner