Yükleniyor...

Bitcoin, Eylül 2020’ye Kadar Genişletilmiş Bir Ayı Piyasası Görebilir

Bitcoin'in (BTC) yarılanması gerçekleşti ancak kripto yatırımcılarının uzun süredir beklediği büyük yükseliş trendi henüz başlamadı.

bitcoin ayi piyasasi eylül ayina kadar devam edebilir

Bitcoin’in (BTC) yarılanması gerçekleşti ancak kripto yatırımcılarının uzun süredir beklediği büyük yükseliş trendi henüz başlamadı. Piyasa değeri bakımından Bitcoin, Mart ayından itibaren istikrarlı bir yükseliş sergilese de bazı analistlere göre ayı piyasasının üç ay daha devam etmesi söz konusu olabilir ve bu sebepten ötürü düşüş eğilimi gerçekleşebilir.

Bitcoin fiyatı, kritik direnç olarak kabul edilen 10.000 dolar seviyesinin altında tekrardan konsolide oluyor. Lider kripto varlık, 10.000 dolar üzerinde ise tekrar tekrar denemesine rağmen uzun süre tutunamıyor. Mevcut ekonomik ortam Bitcoin’in büyümesi için ideal olarak gözükse de, kripto para analistlerine göre başka bir düzeltme yaşanabilir.

Uzun vadeli yatırım analizleri ile bilinen Dave the Wave’e göre, Bitcoin fiyatı Eylül 2020’de ciddi bir düşüş yaşayacak.

Wave tarafından yapılan analiz, yükseliş trendlerine ve belirli bir süre boyunca yaşanan düşüş trendlerine dayanmakta. Analist tarafından paylaşılan fiyat grafiği, Bitcoin’in 3.200 dolardan 14.000 dolar seviyesine yükselmesi ile tekrardan 6.400 dolar seviyesine inmesine benzer bir duruma işaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan 10.000 dolar reddi, iki yıldır devam eden ayı piyasasının genişlemesine yol açabilir. Yıl sonuna doğru 10.000 dolar seviyesinin üzerinde yaşanacak bir kırılma sonucu, ayı piyasası toplamda 3 yıllık bir sürece yayılmış olacak.

Birçok Bitcoin uzmanı ise Bitcoin’de yaşanan yarılanmanın beklendiği gibi gerçekleştiğini, etkilerini ise en azından 100 gün sonra görebileceğimizi belirtiyorlar. Ancak Wave’nin analizinde olduğu gibi, Eylül 2020’de yaşanacak büyük bir çöküş bu sürenin uzamasına sebep olabilir.

Yaşanan çöküş sonrası ortak görüş ise; uzun süredir beklenen yükselişin, boğa piyasasını tetikleyeceğidir. Yaşanan yarılanma sonrası gerçekleşecek olan düzeltmelerin belirsizliği ve bu belirsizliğin doğurduğu piyasalardaki korku, önümüzdeki birkaç ay boyunca devam eden düşüş trendine işaret etme eğiliminde.

Bununla birlikte geçmişte yaşanan benzer durumlar incelendiğinde, Bitcoin yükselişe geçmeden önce kısa süreli bir alım fırsatı vermişti. Daha sonra ise Bitcoin’de hızlı yükselişler gözlemlenmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner