Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeye Düşecek Olursa 1.17 Milyon Adres Kârdan Zarara Geçecek

IntoTheBlock tarafından derlenen son veriler, Bitcoin'i 9 bin 300 dolardaki destek seviyelerine doğru götüren flaş çöküşün bir kez daha yaşanması ve 9 bin dolar seviyesine düşülmesi durumunda içinde BTC bulunan daha fazla cüzdan adresinin zarara geçmesine sebep olacağını gösteriyor.

Bitcoin Cüzdanları

IntoTheBlock tarafından derlenen son veriler, Bitcoin’i 9 bin 300 dolardaki destek seviyelerine doğru götüren flaş çöküşün bir kez daha yaşanması ve 9 bin dolar seviyesine düşülmesi durumunda içinde BTC bulunan daha fazla cüzdan adresinin zarara geçmesine sebep olacağını gösteriyor.

Şu anda tüm BTC adreslerinin yüzde 71’inden fazlası kârlı durumda ve birçoğu büyük bir kârla satış yapma fırsatına sahip. Fakat, fiyatı 9 bin dolara getirebilecek bir çöküş 1.17 milyon Bitcoin adresinin kârdan zarara geçmesine neden olacak.

Bitcoin BTC

Gerçek cüzdan sayısını ve cüzdanların gerçek sahiplerini saptamak mümkün değil. Kripto para piyasasındaki genel düşünce, sert düşüşler sırasında “hodl” yapmaktan yana olsa da Bitcoin’in fiyatı düştüğünde panikle satış yapan yatırımcı sayısı bir hayli fazla.

Aktif Bitcoin adreslerinin sayısı geçen yılın zirvesinden (13.880 dolar) bu yana düşüş trendinde ve şu anda günlük 600 binden fazla aktif adres bulunuyor. Günlük gerçekleştirilen Bitcoin işlemleri, alım veya satım tarafında bir paniğin söz konusu olmadığı seviyelerde, yaklaşık 330 bin seviyesinde. Öte yandan işlem değeri ise oldukça yüksek ve adresler arasında günlük 1.8 milyar doların üzerinde işlem yapılıyor.

Her şeye rağmen Bitcoin yatırımcılarının çoğunluğunun hala kârda olması sebebiyle veriler son derece parlak görünüyor. Eğer Bitcoin 10 bin doların üzerine geri dönecek olursa yatırımcıların önemli bir kısmı daha kârda olacak. Bununla birlikte, 10 bin doların üzerinde ve 19 bin doların üzerinde Bitcoin alan cüzdan adreslerinin sayısı da küçümsenemeyecek kadar fazla.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner