Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Düşecek mi?

Kripto para madenciliği havuzu BTC.

Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Azalacak mı

Kripto para madenciliği havuzu BTC.Top’un kurucusu Jiang Zhuoer, yaklaşan Bitcoin (BTC) boğa koşusunun tahmin edilebilecek son koşu olacağını iddia etti. Zhuoer’e göre, bir sonraki Bitcoin boğa koşusu, yaklaşan blok ödülünün yarıya indirilmesiyle tetiklenecek. Yarılanmanın bu yıl içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor ve bazı analistlere göre kripto para biriminin fiyatı arzın azalması nedeniyle artacak, talep artmaya devam edecek.

Mikroblog platformu Weibo’da, Zhuoer, halving sonrası BTC hakkında bilgi sahibi olan insan sayısının zaten bunu duyduğunu savunurken, arz nedeniyle fiyatın yarı yarıya azalacağını söyledi. Zhuoer şunları söyledi:

“Bitcoin’in pazar payı düşmeye devam ediyor ve kripto piyasası emlak ve hisse senetleri gibi varlıklara benzer hale gelecek.”

Bitcoin 2 Halving Yaşadı

Bitcoin şu ana kadar iki halving geçirdi. 2012’de blok ödülleri 50 BTC’den 25 BTC’ye düştü, 2016’da ise blok ödülleri 25 BTC’den mevcut blok başına 12.5 BTC’ye düştü. Şimdiye kadarki her yarılanma olayından sonra, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı arttı, çünkü arzın azalması yatırımcılara kripto para biriminin kıtlığını hatırlatıyor. Bazıları yaklaşan olayın benzer etkilere sahip olacağını savunurken, diğerleri tarihin kendini tekrarlamayabileceğine inanıyor. Yani bir kısım analist halving sonrasında BTC fiyatının düşüş yaşayacağını söylüyor.

BTC yazının yazıldığı sırada 8 bin 850 dolardan işlem görüyordu. Lider para biriminin fiyatı son 24 saatlik dönemde yüzde 6.12 düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner