Yükleniyor...

“Bitcoin Fiyatı Yeni ATH Yolunda, Ancak BTC Bu Seviyenin Üzerinde Kalmalı”

Ocak ayında Bitcoin'in fiyatında başlayan yükselişini devam ediyor ve yükseliş eğilimi giderek artıyor.

Bitcoin Fiyatı Yeni ATH Yolunda Ancak BTC Bu Seviyenin Üzerinde Kalmalı.”

Ocak ayında Bitcoin’in fiyatında başlayan yükselişini devam ediyor ve yükseliş eğilimi giderek artıyor. Popüler analist Josh Rager bu eğilimden etkilenerek, “fiyatın yeni ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesi) giderken 10.100 doların üzerinde kalması gerektiğini” belirtti.

Yazım sırasında Bitcoin (BTC) hala 9 bin doların altında işlem görüyordu ve bundan dolayı bu uyarı biraz erken yapılmış gibi değerlendirilebilir. Ancak Rager’e göre her şey Kontrol Noktasının (PoC) önemine bağlı.

Bitcoin Fiyatının Destek Kontrol Noktaları

Kontrol Noktası (PoC), belirli bir süre için en yüksek işlem hacmine sahip Bitcoin fiyat seviyesi olarak tanımlanır. Kasım 2017’den Kasım 2018’e kadar olan mevcut en yüksek Bitcoin fiyatını (ATH) kapsayan süreyle bunu yönlendiren ralliyi ve bunu takip eden düşüşleri dikkate almak gerekiyor.

Bu dönem için PoC 6.400 dolar olarak kayda geçti. Rager’ın da belirttiği gibi, 6.400 dolarlık bu PoC Bitcoin’in 2019 ortası fiyat rallisini takiben düşüş sırasında destek görevi gördü.

Bitcoin (BTC) Yeni ATH Yolunda

Rager, açıklamalarının devamında 2019 ortasındaki bu ralliyi kapsayan Haziran-Eylül 2019 dönemini gözden geçirdi. Bu dönem için PoC 10.100 dolar olarak belirlendi. Görünüşe göre Rager, bu seviyenin aşılmasından sonra 2018’deki PoC’un yaptığı gibi bu seviyenin destek görevi görmesi gerektiğine inanıyor.

Bu durum, 9.000 doları aşmamamızın bir önemi olmadığı anlamına geliyor. Bunu yaptıktan ve 10.100 doları geçtikten sonra geriye bakmaya gerek yok. Ve biraz şansla beş basamaklı rakamlara girdiğimizde analiste göre Bitcoin’in yeni ATH’ye doğru yol alması gerekiyor.

Bitcoin’in (BTC) Fiyatı Önümüzdeki Hafta Yükselebilir

ATH havasına girmeden önce beş basamaklı rakamlara geri dönmeliyiz. Rager, Haziran-Eylül 2019’da bu ralliyi destekleyen 9.400 dolarlık Bitcoin fiyat seviyesinin yükseliş için önemli bir alan olacağını söylüyor. Analist ayrıca, Bitcoin fiyatındaki yükselişlerin mevcut oranla devam etmesi durumunda önümüzdeki hafta içinde bu seviyelere ulaşılabileceğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner