Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 9 Bin Doları Aşacak mı?

Kripto para piyasası ve Bitcoin (BTC) son birkaç saat içinde hareketlenmeye başladı.

bitcoin 9 bin doları aşacak mı

Kripto para piyasası ve Bitcoin (BTC) son birkaç saat içinde hareketlenmeye başladı. Son 24 saatte değer kazanan Bitcoin, şu an CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 928 dolardan işlem görüyor ve 9 bini zorlamaya başladı.

Bitcoin Yatırımcılarını Sevindiriyor

Bitcoin geçtiğimiz son haftada ciddi anlamda iyi bir performans göstererek yatırımcısını sevindirdi. İlk etapta 8 bin 500 dolarlık bandı aşan BTC şimdi de 9 bin doları zorluyor. Kripto para analisti Crypto Michaël (@CryptoMichNL), Bitcoin’in hedefinin 18 bin dolar olacağını ifade etti. Michaël, Twitter’da şunları söyledi: “Gerçekten de Ocak 2016’daki dönemin, çok bahsettiğim dönemin bir kopyasını hissetmeye başladık. Eğer öyleyse, BTC yarılanmasından önce altcoin ve hareketlerde 3 aylık volatiliteye sahip olabiliriz. Hedef o zaman 18 bin dolar” ifadelerini kullandı.

Bir Sonraki Hedef 11 Bin 500 Olabilir

Kripto para birimi henüz 9 bin dolar seviyesine gelmediyse de, analistler bu pazarın Bitcoin için olumlu bir emsal oluşturduğunu söylüyor. Aslında, bazı analistler fiyatın 11 bin 500 dolara çıkabileceğini iddia ediyor.

BTC’nin sırasıyla 9 bin 56 ve 9 bin 500 dirençlerini kırması bekleniyor. Fiyatın geri çekilmesi halinde ise destek bölgeleri 8 bin 500 ve 8 bin olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner