Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Manşetlerinde

Bitcoin 2013 yılında gösterdiği muazzam yükselişle birlikte, bir çok gazetede ve yayın organında üst sıralarda yer almış ve daha sonra yine medyada çokça yer almaya devam etmişti.

bitcoin dusus mansetler

Bitcoin 2013 yılında gösterdiği muazzam yükselişle birlikte, bir çok gazetede ve yayın organında üst sıralarda yer almış ve daha sonra yine medyada çokça yer almaya devam etmişti. Fiyatındaki oynaklık nedeni ile sürekli gündemde olan Bitcoin, son olarak 2015 yılının ilk ayında fiyatında gösterdiği büyük düşüş (Bitstamp borsasında 152 dolar seviyesi) nedeni ile medyada üst sayfalarda yer buldu.

Fiyattaki düşüş, çoğu yatırımcı ve kullanıcıyı Bitcoin’in geleceği hakkında endişelendirirken, gazetelerde çıkan yazıların Bitcoin’in geleceği hakkında oldukça sakin ve kararlı yapısı, ekosistemi bir arada tutacak nitelikteydi.

Bu sıralarda Bitcoin ekosisteminin önde gelen isimleri de, fiyattaki düşüşle ilgili Twitter’da görüşlerini dile getirmişlerdi.

Bitcoin’deki Düşüş Manşetlerde

Wired’da yer alan “Şu An Önemli Olan Bitcoin’in Fiyatı Değil” başlıklı Coin Center yöneticisi Jerry Brito’nun yazısı, Bitcoin’de asıl odaklanılması gerekenin teknolojisi ve finansal alanda getireceği yenilikler olduğuna değinirken, şu anda Bitcoin’deki gelişmelerin iyi gitmesinin umulması gerektiğini söylüyor.

Vox’taki Timothy B. Lee’nin yazısında, Bitcoin’in tarihine bakıldığında, fiyattaki düşüşler ile ilgili pek çok gelişmenin olduğuna ve bu düşüşlerin Bitcoin’in sonunu getirmediğine değiniyor. Timothy, yazısının başlığında ise, “Bitcoin bu sene içerisinde %40’lık bir düşüş gerçekleştirdi. Bu onun ölümüne işaret değil.” ifadesine yer vermiş.

The New York Times’ta yer alan yazıda, Bitcoin fiyatındaki düşüş ile bir çok madencilik şirketinin alarm verdiği ve bunlardan en büyüğü sayılabilecek bulut tabanlı Bitcoin madenciliği yapan CEX.IO’nun fiyat düşüşünden dolayı hizmetlerini bir süre durdurduğuna yer verilmiş.

The Guardian’da çıkan makalede de, 2011-2013 arasında Bitcoin’in yaşadığı sancılı dönemlere değinilmiş ve artık çoğu kullanıcının ilgisinin Bitcoin fiyatından çok Blockchain teknolojisine doğru kaydığı yazılmış.

Öne çıkarılan görsel, flickr

Referans,

https://www.coindesk.com/bitcoins-price-drop-headlines/

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner