Yükleniyor...

Bitcoin’deki Düşüş için Twitter’da Neler Söylendi?

Bitcoin fiyatı uzun bir süredir düşüş trendinde olmasına rağmen, geçtiğimiz 14 Ocak günü Bitstamp borsasında 152 dolar seviyesini test ederek yatırımcısına ve kullanıcılarına büyük bir şok yaşattı.

twitter bitcoin art

Bitcoin fiyatı uzun bir süredir düşüş trendinde olmasına rağmen, geçtiğimiz 14 Ocak günü Bitstamp borsasında 152 dolar seviyesini test ederek yatırımcısına ve kullanıcılarına büyük bir şok yaşattı. Sosyal medyada “Bitcoin bitti mi?” temalı sorular ve paylaşımlar oldukça fazla okunurken, Bitcoin ekosisteminin önde gelen isimleri de fiyattaki düşüş ile ilgili görüşlerini tüm takipçileri ile paylaştılar.

Dilerseniz şimdi Bitcoin ekosistemindeki önemli isimlerin yolladıkları “tweet”lere bir göz atalım.

Ekosistemin Fiyat Düşüşüne Karşı Tepkileri

Birileri girişim sermayedarı ve Bitcoin’in büyük bir destekçisi olan Fred Wilson’u soruları çok bunaltmış olmalı ki; Wilson, her fırsatta dile getirdiği gibi yine Bitcoin fiyatının değil Bitcoin teknolojisinin önemli olduğunu, birbirini takip eden 4 tweet ile açıklamış.

Bitcoin Investment Trust ve SecondMarket kurucusu Barry Silbert, son günlerde yaşanan düşüş ile ilgili açıklamasını çok net bir şekilde yapmış ve bu durumdan “capitulation” olarak söz etmiş. (Kapitülasyon, borsada yaşanan büyük çöküşlere ve panik satışlarının yaşandığı duruma verilen isim.)

Yine “Mastering Bitcoin” isimli kitabı ve sürekli verdiği seminerler ile Bitcoin’in büyük destekçilerinden olmaya devam eden Andreas Antonopoulos, Bitcoin’in fiyatının önemsiz olduğuna ve bir ödeme sistemi olarak hâlâ doğru bir şekilde çalıştığına değiniyor.

Eski BitInstant CEO’su ve Bitcoin Foundation yönetim kurulu üyesi Charlie Shrem, grafik üzerinden yaptığı değerlendirmesi ile “ÜMİDİNİ YİTİRME!” mesajı veriyor. Bildiğimiz gibi Shrem, para aklama suçundan iki yıllık hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bitcointalk Türkçe forumundaki fiyat takibi konusunda ise; Bitcoin fiyatının sürekli düşüş trendinde olması ile ilgili paylaşım, çoğu yatırımcının ve kullanıcının da görüşlerini yansıtmakta.

osEroUI

Peki Bitcoin bitti mi? Sizi şöyle alalım.

Öne çıkarılan görsel, scanvine.com

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner