Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Nedeni Ne?

Tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı olan Plustoken’in cüzdanlarını yakından takip eden analistlerden biri olan ErgoBTC, çalınan Bitcoin'lerden 13.

Bitcoin Fiyatı

Tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı olan Plustoken’in cüzdanlarını yakından takip eden analistlerden biri olan ErgoBTC, çalınan Bitcoin’lerden 13.000 BTC’nin bir miksere taşındığını gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

Geçen ay PlusToken’la ilişkili 11.999 BTC bilinmeyen adreslere taşınmaya başladı. Dolandırıcılar ellerindeki BTC’leri mikserler üzerinden küçük miktarlarda cüzdanlara bölmeye başlaması BTC’leri satmaya hazırlandıkları şeklinde yorumlandı.

Dolandırıcıların ellerindeki BTC’leri mikserler üzerinden başarılı bir şekilde küçük miktarlarda farklı cüzdanlara taşımaları, ellerindeki fonların satışını sorunsuz bir şekilde yapabilmelerini sağlayabilir. Dolandırıcılardan gelebilecek böyle bir hamle Bitcoin fiyatındaki yükselişi baskılayabilir ki bazı analistler, PlusToken dolandırıcılarının satış yapmaya başlamasıyla 2019’un ikinci yarısındaki fiyat düşüşünü desteklediklerini iddia ederek böyle bir ihtimali zaten doğruluyorlar.

Birçok analistin dolandırıcıların elindeki BTC’leri yakından takip ediyor olması dolandırıcıların PlusToken fonlarını gizlemeye dönük daha önceki girişimlerini boşa çıkardı. Öte yandan dolandırıcılar ellerindeki BTC’lerin bir kısmını Huobi başta olmak üzere birçok borsaya da taşıdı.

Tarihin En Büyük Kripto Para Dolandırıcılığı

Bir cüzdan ve yatırım hizmeti olarak piyasada boy gösteren PlusToken, hem güvenli depolama hem de son derece yüksek mevduat getirisi vaat ederek kurbanlardan 200.000 BTC ve büyük miktarlarda Ethereum ve EOS topladı.

PlusToken dolandırıcıları başta Çin ve Güney Kore olmak üzere birçok ülkedeki yatırımcıları hedef aldı. Çin polisi, ponzi şemasının bir parçası olduğundan şüphelenilen altı kişiyi tutukladı, ancak şemanın diğer üst düzey isimleri halen yakalanabilmiş değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner