Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç saatte ciddi değer kaybı yaşadı.

Bitcoin Fiyatı Düşecek mi Yükselecek mi

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç saatte ciddi değer kaybı yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre BTC şu an 8 bin 741 dolardan işlem görüyor. Bitcoin önceki gün 9 bin 200 dolar direncini kırmak için mücadele ederken, bir anda yaşanan sert düşüş kripto para kullanıcılarında şok etkisi yarattı.

9 bin 100 dolar seviyesindeyken, 9 bin 200 dolar direncini kırması beklenen Bitcoin; önce 9 binin altına düştü daha sonra da bunu sürdürerek 8 bin 700 dolara kadar geriledi. Önceki gün de belirttiğimiz gibi ünlü yatırımcı ve analist Josh Rager, Bitcoin’in 9 bin 500 dolara kadar çıkabileceğini belirtmiş fakat düşüş yaşanabileceğine de dikkat çekmişti.

Şimdi Ne Olacak?

Analistler, Bitcoin’in şimdiki adımı hakkında herhangi bir fikir birliğine ya da netliğe varmış değiller. Özellikle coronavirus salgını ve buna bağlı olarak piyasalarda yaşanan gelişmeler, durumu her an tersine çevirebilir hatta belki daha kötüye de götürebilir. Bu nedenle aslında BTC fiyatında net bir tahmin yapmak şu sıralar pek mümkün olmuyor.

Fakat Crypto Michaël’a göre düşüş biraz daha sürebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta 8 bin 675’lik destek. Analiste göre yükseliş durumunda ise 9 bin 50 ve 9 bin 150’lik direnç kırılırsa BTC 9 bin 300’e kadar çıkılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner