Anasayfa Altcoinler Bitcoin Fiyatını ve Kripto Para Piyasasını Alt Üst Eden Harekete Soruşturma

Bitcoin Fiyatını ve Kripto Para Piyasasını Alt Üst Eden Harekete Soruşturma

Bugün sabah saatlerinde Bitcoin fiyatı 6.600 dolara kadar geriledi. Şu sıralar 7.000 doların üstünde tutunmaya çalışan Bitcoin saatler içinde 1.000 dolardan fazla değer kaybetmiş oldu. Bitcoin’deki değer kaybını tetikleyen şey ise Bitstamp borsasında 3.645 BTC veya 26.8 milyon ABD doları tutarındaki bir satış emriydi.

Tüm kripto para piyasasını etkileyen bu satış emrine ilişkin Bitstamp tarafından açıklama yapıldı. Borsa, hareketi soruşturduklarını açıkladı. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün BTC/USD çiftimizde büyük bir satış emri gerçekleştirildi, bu da emir defterini etkiledi. Sistemimiz, müşterinin emrini işleme aldı ve tasarladığı gibi işledi ve yerine getirdi. Emir defterimizdeki büyük çaplı harekete neden olan her olayı yakından inceliyoruz ve bir acil durum incelemesi başlattık.

Şimdi Ne Olacak?

Bir müşterinin tek bir emri ile piyasanın alt üst olması sonrası bahar havası yerini hafif kara bıraktı. Böylesi büyük bir hareketten korkan birçok yatırımcı ellerindekilerini satarak piyasadan çıktı ve çıkışların sürdüğü görülüyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, öncü kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 9’dan fazla değer kaybetti ve şu sıralar 7.129,43 dolardan el değiştiriyor. Üstelik sadece Bitcoin fiyatında değil, CoinMarketCap’teki ilk 100 kripto para biriminin neredeyse tamamı, son 24 saatte yüzde 7’den fazla değer kaybetti.

Uzmanlar ve teknik analistler daha öncesinde Bitcoin için 7.600 ila 7.450 dolarlık destek noktalarının kritik öneme sahip olduklarını söylüyorlardı ve çoktan bu noktalar kırıldı. Beklentiler Bitcoin fiyatının 6.500 dolara kadar gevşeyeceği yönünde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları