Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatının Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkmasını Engelleyen 3 Neden

Bitcoin Fiyatının Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkmasını Engelleyen 3 Neden

ABONE OL:google-news

En büyük kripto para birimi Bitcoin, son günlerde aşağı yönlü yaptığı hareketlerle yatırımcılarını endişelendirmeye başladı. Buna karşın Bitcoin 9.000 doların altında seyrederken birçok kişinin gündeminde halen 2017 sonunda görülen 20.000 dolar seviyesi var.

Peki, Bitcoin’in yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmamasının nedeni ne? Sizin için Bitcoin’in 20.000 dolara yeniden çıkmasını engelleyen üç önemli maddeyi bir araya getirdik.

Kurumsal Yatırımcı İlgisi

Kurumsal yatırımcı uzun zamandır sektörün gündeminde yer alıyor. Her ne kadar geçmişe kıyasla daha fazla kurumsal yatırımcı sektörde boy göstermeye başlamış olsa da kurumsal yatırımcıların sektöre olan ilgisi pek de iyi bir hızda gerçekleşmiyor. Bunun en somut göstergesi ise Bakkt. Bakkt piyasaya çıkmasına rağmen beklenen hacimleri elde etmekte zorlandı.

Ölçeklenme Sorunları

Ağın yoğun kullanıldığı dönemlerde Bitcoin’in hız ve işlerlik sorunlarıyla karşılaştığı artık bilinen bir gerçek. Bu sorunların çözülmesi için Lightning Network (LN) gibi ikincil katman çözümlerin büyük rol oynayacağı ifade edilse de gelinen noktada bu teknolojilerin en azından şu aşamada pek de büyük bir etki yaratmadığı görülüyor.

LN node’larının Nisan ayından beri hiç artış göstermemesi Bitcoin ağı için çok net bir ölçekleme çözümü olmadığının bir göstergesi. Ağdaki bu tip çözülememiş sorunlar fiyat konusunda elleri kolları bağlıyor.

Genel Piyasa Algısı

Ağın durumu, teknik ve kurumsal durumları bir yana bırakarak kripto para sektörüne geniş bir pencereden bakıldığında görülen temel şeylerden birisi de “hype” eksikliği.

Bitcoin bu yıl içinde 14.000 dolara kadar çıktı ancak o günden beri ciddi bir düşüş içinde ve bu durum ayıların yeniden üstünlük kurması anlamına geliyor. Bazı uzmanlar ve analistler, bu algının kırılmadan Bitcoin’in yeniden 20.000 dolara doğru hareket etmesinin mümkün olmadığını ifade ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar