Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Foundation İflasın Eşiğinde

Bitcoin Foundation İflasın Eşiğinde

ABONE OL:google-news

Başından beri varlığı tartışılan ve Bitcoin’in dağıtık yapısına uygun olmayan bir merkezî kuruluş olan Bitcoin Foundation, iflasın eşiğine geldi.

Bitcoin Foundation yönetim kurulu üyesi Olivier Janssens, vakfın şu ana kadar elinde bulundurduğu parayı gereksiz yerlere harcadığını ve bu yüzden şu anda geliştiricilere ödenmesi gereken paranın ödenemediğini belirtiyor. Geçtiğimiz 2014 yılının Kasım ayında neredeyse ellerindeki paranın bittiğini açıklayan Janssens, vakfın odak noktasını değiştirerek Bitcoin’i geliştirmeye ağırlık vermeye başladığını ama çoğu yatırımcının artık vakfa güvenmediğini belirtiyor.

Bitcoin’in geliştirilmesine odaklanacak olan yeni bir vakfın kurulması için çalışmalara başlandığını belirten Janssens, Bitcoin Foundation’ın şu anki durumunu ise maddeler halinde açıklıyor:

  • Vakfın neredeyse hiç parası kalmadı ve çalışanlarının %90’ını kovdu. Kalanlar ise gönüllü olarak çalışıyor.
  • Bitcoin geliştiricileri artık vakıf tarafından fonlanmıyor ve Patrick Murck (şu anki direktör) sadece geliştiriciler için yeni bir vakıf kurmaya hazırlanıyor. Bunun nedeni ise şu anki vakfın adının kirlenmiş olması.
  • Şu anki direktör Patrick Murck 2 hafta sonra buradan gitmiş olacak ve yerine suçlanacak başka biri bulunacak.
  • Eğer vakıftan ayrılmam için bir şey söylenirse ayrılırım. Gerçekler açıklanmış oldu.

Yazının sonunda Janssens, Bitcoin’in ve Bitcoin geliştirme aşamasının hiçbir merkezî yapı tarafından temsil edilmemesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Vakıf uzun süredir Bitcoin ile ilgili pek çok tartışmanın odağında bulunuyordu. Janssens’in yazısı ile ilgili yorumlar için ise Reddit’te şu başlık takip edilebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Kartal Yağız Akdilhttps://www.coinkolik.com/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar