Yükleniyor...

Bitcoin Geri Çekilmeye mi Hazırlanıyor? Boğa Koşusu Öncesi Daha Fazla Birikim Zamanı mı?

Bitcoin için şu anda ana sinyaller düşüşü işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı 10

Bitcoin için şu anda ana sinyaller düşüşü işaret ediyor. Bitcoin ay başından bu yana yatırımcısına önemli oranda kazanım sağladı, ancak bu kazanımlara bir süre ara verecek gibi duruyor. Bu nedenle bazı analistler Bitcoin fiyatında bir geri çekilme yaşanabileceğini söylüyorlar.

Büyük Direnç: 50 Haftalık Hareketli Ortalama

Tradingview’in grafiklerine göre, Bitcoin 5.500 dolar seviyesinde işlem görüyor, ancak bu Bitfinex Premium verilerinden kaynaklanıyor. Diğer benzer platformlarda ise Bitcoin fiyatı 5.200 dolar seviyesinde seyrediyor. Nisan ayının başında başlayan ralli ile Bitcoin 2019’daki en yüksek seviye olan 5.650 dolara instagram haberleri kadar yükseldi, ancak birkaç gün içinde önemli oranda değer kaybı görüldü.

Uzun vadeli haftalık grafiklere baktığımızda, 50 haftalık hareketli ortalamanın yattığı bu mevcut seviyede güçlü bir direnç olduğu açıkça görülüyor.

Uzun vadeli bu gösterge geçen yılın ortasından önce önemli bir direnç olarak görev yaptı ve ayı piyasası süresince fiyat seviyelerinin üzerinde seyretti.

24 Nisan’da günlük grafikte “golden cross” oluştu, ancak Bitcoin’deki yükseliş eğilimi yatayda seyrettiği için henüz bu tam olarak doğrulanmadı. Öteki tarafta ise Bitcoin fiyatının düşmesi durumunda destek olabileceği düşünülen 200 günlük hareketli ortalama bulunuyor. 200 günlük hareketli ortalama şu anda 4.500 dolar.

Bloomberg’in GTI Vera Convergence Divergence göstergesi gibi diğer göstergeler de Mart ortasından bu yana ilk satış sinyalini verdi. Bazı endüstri gözlemcileri yükseliş momentumunun düşmesi ve Bitcoin’in mevcut rallisinin sona ermesinin nedeninin Bitfinex’in Tether olayı olduğu görüşünde. Twitter’daki bazı analistler Bitcoin fiyatının 4.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Herhangi bir geri çekilme daha düşük fiyattan daha fazla Bitcoin almak isteyenler için bir alım fırsatı olabilir. Bu birikim bir sonraki rallinin katalizörü olabilir.

Yön Yukarı

Bazı analistler ise Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceği görüşünde. Onlardan birisi de Bleeding Crypto:

BTC’nin şu anki fiyatının hemen üstünde 30 milyon dolarlık bir duvar var. Bu, geçmişte olduğu gibi başka bir hareket için yakıt görevi görecek mi yoksa mevcut PA için bir direnç duvarı olacak mı? Beklemek ve görmek zorundayız. Ben yukarı diyorum! Sadece zaman gösterecek.

Her iki durumda da piyasaların nereye gittiğine bakılmaksızın Bitcoin için işler kötü görünmüyor. Bir geri çekilme daha iyi fiyatlarla daha fazla birikim anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner