Yükleniyor...

Bitcoin, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na Girdi

Son baskıyla birlikte Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'nda, Kriptomani kategorisine yer veriliyor.

Bitcoin Guinnes Dunya Rekorlar Kitabina Girdi

Son baskıyla birlikte Guinness Dünya Rekorlar Kitabı‘nda, Kriptomani kategorisine yer veriliyor.

Guinness Dünya Rekorları gibi ana akım bir temel tarafından kripto’nun tanınması, blockchain ve dijital varlıklara olan benimsemenin son yıllarda arttığını gösteriyor.

Bitcoin, Adını Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na Yazdırdı

Geçtiğimiz ay Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nın 2023 baskısı başlatıldı. Yeni baskıda, Bitcoin, kripto benimseme, fan token ve NFT’leri kapsayan başarılara yer verildi.

Bitcoin, 24 Mart 2022 itibariyle 816,69 milyar dolarlık piyasa değeri ile şaşırtıcı olmayan bir şekilde en değerli kripto para birimi olarak tanındı. Ayrıca, 2009 yılının başlarında piyasaya sürüldükten sonra dünyanın ilk merkeziyetsiz kriptosu olarak da kabul gördü.

bitcoin 5ylM cover 2

Fan token’lar da kitapta bir kategori olarak yer aldı. Manchester City’nin Haziran 2021’de Socios aracılığıyla piyasaya sürülen token’ı, 24 Mart 2022 itibariyle 47,1 milyon dolarlık piyasa değeriyle “en değerli fan token” oldu.

El Salvador da geçen yıl Haziran ayında “Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke” olduğu için kitaba dahil edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner