Yükleniyor...

Aptos Mainnet’i Yayınlandı

Bir süredir geliştirme aşamasında olan ve Blockchain meraklıları tarafından ilgiyle takip edilen Aptos Mainnet'i yayınlandı.

aptos

Bir süredir geliştirme aşamasında olan ve Blockchain meraklıları tarafından ilgiyle takip edilen Aptos Mainnet’i yayınlandı.

Ethereum Blockchain’in süregelen scaling (ölçekleme) problemleri merkeziyetsiz Layer-1 uygulamalarının doğmasına sebep olmuştu ve bu dönemde dikkat çeken Aptos’un Mainnet’i yayınlandı.

Aptos Mainnet’i Yayınlandığını Duyurdu

Mevcut rakiplerinden daha hızlı, daha ölçeklendirilebilir ve daha güvenli bir Blockchain olmayı hedefleyen ve hala geliştirme aşamasında olan Aptos’un Mainnet’i yayınlandı. Şirket Mainnet’i Medium üzerinden yaptığı bir açıklamada duyurdu.

Aptos Mainnet yayınlanması hakkında yazıda şöyle dedi:

“Kitleleri web3’e taşımayı hedefleyen bu harekete herkesi bekliyoruz. Dört yıldan fazla süren sıkı çalışmanın, geliştiricilerin yüzlerce katkısının ve dünya çapında yüzlerce farklı topluluk projesinin ardından Aptos Mainnet’e ulaştık. Herkes ile birlikte buraya gelmekten gurur duyuyoruz”

Dört yıl süren geliştirme ve şirketlerden alınan yüksek yatırımlar sonucunda Mainnet’ine kavuşan Aptos’ta vaadedilen TPS sayısı 160.000 oldu. Bu sayı birçok kullanıcı tarafından eleştirildi. Bunun ardından Aptos Twitter hesabından ilk günün beklendiği gibi geçtiğini ve topluluğa teşekkürünü ileten bir tweet paylaştı.

Aptos’un Medium’da yayınladığı yazıda Web3 için bir ana sayfa olmayı hedeflediği belirtildi. Ayrıca geliştiriciler yazıda Aptos’un halihazırda bir Web3 tabanına sahip olduğunu belirtirken burada geliştiricilik yapan herkese de teşekkür etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner