Yükleniyor...

“Bitcoin Güvenli Liman” Tartışmasına Ticaret Efsanesi de Katıldı!

Kripto para piyasasındaki birçok uzman Bitcoin'in (BTC) güvenli liman olup olmadığını tartışırken, Bollinger Bantları'nın mucidi John Bollinger de tartışmaya katılarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekran Resmi 2020 03 10 22.51.54

Kripto para piyasasındaki birçok uzman Bitcoin’in (BTC) güvenli liman olup olmadığını tartışırken, Bollinger Bantları’nın mucidi John Bollinger de tartışmaya katılarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bollinger, bir varlığın güvenli liman olarak görülmesinin kesin bir yolu olmadığına inandığını ifade etti. Eğer bir varlık küresel olarak kabul görüyor ve ekonomik çıkmazlarda tercih ediliyorsa değer kazanabileceğini belirtti.

Özellikle Bitcoin’in son birkaç gün içerisinde yaklaşık %16 oranında bir düşüş yaşaması, güvenli liman olup olmadığı konusu tekrar tartışmaya açtı. Bollinger ise Bitcoin’in her geçen gün şiddetlenen ekonomik kargaşayı kaldırabilecek durumda olduğuna inandığını belirtti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da lider kripto varlığın bu dönemde taktir toplayacağını iddia etmişti. Uzmanlara göre, özellikle koronavirüsü salgınından sonra çöküşe geçen küresel piyasalarda Bitcoin’in bir değişime neden olup olmadığını görmek için henüz vakit var.

Ekonomist Alex Krüger de Bitcoin’in mevcut görünümünün oldukça belirsiz olduğunu belirtti.

Sık sık Bitcoin’i eleştirmesi ile tanınan Peter Schiff ise bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin’in güvenli liman olamayacağını son fiyat çöküşü ile kanıtladığını öne sürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x