Yükleniyor...

“Bitcoin Güvenli Liman” Tartışmasına Ticaret Efsanesi de Katıldı!

Kripto para piyasasındaki birçok uzman Bitcoin'in (BTC) güvenli liman olup olmadığını tartışırken, Bollinger Bantları'nın mucidi John Bollinger de tartışmaya katılarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekran Resmi 2020 03 10 22.51.54

Kripto para piyasasındaki birçok uzman Bitcoin’in (BTC) güvenli liman olup olmadığını tartışırken, Bollinger Bantları’nın mucidi John Bollinger de tartışmaya katılarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bollinger, bir varlığın güvenli liman olarak görülmesinin kesin bir yolu olmadığına inandığını ifade etti. Eğer bir varlık küresel olarak kabul görüyor ve ekonomik çıkmazlarda tercih ediliyorsa değer kazanabileceğini belirtti.

Özellikle Bitcoin’in son birkaç gün içerisinde yaklaşık %16 oranında bir düşüş yaşaması, güvenli liman olup olmadığı konusu tekrar tartışmaya açtı. Bollinger ise Bitcoin’in her geçen gün şiddetlenen ekonomik kargaşayı kaldırabilecek durumda olduğuna inandığını belirtti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da lider kripto varlığın bu dönemde taktir toplayacağını iddia etmişti. Uzmanlara göre, özellikle koronavirüsü salgınından sonra çöküşe geçen küresel piyasalarda Bitcoin’in bir değişime neden olup olmadığını görmek için henüz vakit var.

Ekonomist Alex Krüger de Bitcoin’in mevcut görünümünün oldukça belirsiz olduğunu belirtti.

Sık sık Bitcoin’i eleştirmesi ile tanınan Peter Schiff ise bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin’in güvenli liman olamayacağını son fiyat çöküşü ile kanıtladığını öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner