Yükleniyor...

Bitcoin Hakkında Yanılmayan Ünlü İsimden 14 Hafta Vurgusu

Bitcoin'in tarihi boğası ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.

bitcoin hakkinda yanilmayan unlu isimden 14 hafta vurgusu

Bitcoin’in tarihi boğası ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara çıkması pek de kolay olmamıştı.

Emtia ticareti konusunda deneyimli olan Peter Brandt, dünyanın en büyük kripto para biriminin iki yıl boyunca (2015’ten 2017’ye kadar) dokuz sancılı düzeltme yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

Bitcoin’in 20.000 Dolara Giden Zorlu Yolu

Brandt’a göre Bitcoin’in ortalama düşüş oranı %37 civarında seyrediyor. Her önemli düşüşten kurtulması ise yaklaşık 14 hafta sürüyor.

Bitcoin, Haziran 2017 ile Temmuz 2017 arasında yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti. Lider kripto para, aynı yılın Eylül ayında (3 Eylül’den 17 Eylül’e kadar) benzer bir düşüşe tanık oldu ve söz konusu düzeltme Çin’in kripto para yasağını duyurması ile hız kazandı.

Bitcoin, 2017’deki kripto çılgınlığından önce bile Kasım ayı başlarında yüzde 20’lik bir düşüş görmüştü.

Bu Kasım Ayı Bitcoin’in En İyi Ayı Olabilir

Devam eden ralli şimdiye kadar Bitcoin için ilginç bir şekilde kolay oldu. Lider kripto para, haftalık grafiğinde arka arkaya yedi büyük yeşil mum sergiledi. Kripto para birimi, 16 Kasım’da bugüne kadarki en yüksek üç haftasını kaydetti ve bu Kasım, Aralık 2017’yi zorlayarak Bitcoin’in şimdiye kadarki en iyi ayı olma yolunda ilerliyor. Brandt’in belirttiği gibi, BTC’nin Eylül başından bu yana yalnızca iki tane çift haneli düzeltmesi var.

Kripto para yayın saati itibariyle, ayıların 15.700 dolarlık destek seviyesi yönünde başarısız denemesinin ardından Bitstamp borsasında 16.239 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner