Yükleniyor...

Citibank Yöneticisinden Çılgın Bitcoin Açıklaması: 300.000 Doları Geçecek

Citibank Yöneticisi Bitcoin’in (BTC) Aralık 2021’e kadar 300.000 doları geçebileceğini söyledi. ABD merkezli finans devi Citibank’ta üst düzey bir yönetici, 1970’lerin altın piyasası ile Bitcoin arasındaki benzerliklerden yola çıkan bir rapor kaleme aldı

cilgin bitcoin tahmini citibankl 300.000 dolar

Citibank Yöneticisi Bitcoin’in (BTC) Aralık 2021’e kadar 300.000 doları geçebileceğini söyledi. ABD merkezli finans devi Citibank’ta üst düzey bir yönetici, 1970’lerin altın piyasası ile Bitcoin arasındaki benzerliklerden yola çıkan bir rapor kaleme aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Citibank genel müdürü Thomas Fitzpatrick raporunda, “Bitcoin’in (BTC, +2.05%) tamamı, büyük fiyat dalgalanmaları ile karakterize edildi, tam olarak uzun vadeli bir eğilimi sürdüren türden bir şey” ifadelerini kullandı. Aslında bu rapor bankanın kurumsal müşterileri için hazırlandı. Fakat daha sonra sızdırıldı.

Rapor ilk olarak Cumartesi günü Twitter kullanıcısı “ClassicMacro” tarafından kripto para topluluğuna sızdırıldı ve Fitzpatrick’in “Bitcoin yükseliş hedeflerinin büyük bir hayranı” olduğuna dikkat çekti.

Fitzpatrick raporda, Bitcoin’in haftalık grafiğine işaret etti ve Aralık 2021’e kadar 318.000 dolarlık bir hedef belirlemek için önceki en yüksek ve en düşük seviyelerin teknik analizini (TA) kullandı. ClassicMacro ise tweet’inde şu ifadeleri kullandı:

“Bu tür bir teknik analizin pek değeri yok. TA ile şimdiye kadarki hedefleri tahmin etmenin avantajı yok. Tek bildiğimiz fiyatın artmaya devam edeceği.”

Citibank yöneticisi, Bitcoin’in 2010-2011’deki “üstel hareketinin” 1970 altın piyasasını anımsattığını söyledi. Altın, 1971’de Nixon yönetimi tarafından maliye politikasında yapılan bir değişikliğin ardından bir kırılma meydana gelmeden önce 50 yıl boyunca kısıtlanmış 20-35 dolarlık bir fiyat aralığı yaşamıştı. Fitzpatrick’e göre, altının fiat para birimlerinden ayrılması, Covid-19 salgını ve merkez bankalarının agresif niceliksel gevşeme politikaları izleme arzusu, Bitcoin‘de gelecekte patlayıcı fiyat artışına yol açabilir.

ClassicMacro, “Okuyucular bunu seviyor” yorumunu yaptı:

“Burada önemli olan, Citi’nin müşterilerinin Bitcoin yükseliş hedefine maruz kalmasıdır.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x