Yükleniyor...

Bitcoin Cash (BCH) 1.6 Milyon Dolar Kaybettirdi!

Bitcoin Cash bölünmesinin bir sonucu olarak, Grayscale Investment, yönetim altındaki varlıklarında 1.

bitcoin cash bch fiyatında yön neresi

Bitcoin Cash bölünmesinin bir sonucu olarak, Grayscale Investment, yönetim altındaki varlıklarında 1.6 milyon dolar kaybetti.

Grayscale’in yönetilen Bitcoin Cash Trust varlıklarının (AUM) değeri, kripto para biriminin bir hard forkla karşı karşıya kalacağı haberinin ardından düştü. Güncellemelere göre, AUM’un değeri 1,6 milyon dolar değerinde kayba uğradı. Şu anda, toplam AUM 9,8 milyon dolar ve en fazla değeri Bitcoin Trust elinde tutuyor.

Bitcoin Cash Hard Fork’u

Coin Dance’a göre, Bitcoin Cash, şu anda topluluk odaklı bir node olan BCHN’ye yönelik aktiviteyle birlikte tekrar iki ayrı blok zincirine ayrıldı. Veriler ayrıca, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’in, fork’tan önceki son blok madenciliğinden sorumlu olduğunu gösteriyor. Şu anda, madenciler BCHN blok zincirinde yaklaşık 30 blok çıkarırken, Bitcoin ABC veya BCHA için hiçbiri çıkarılmadı.

Bitcoin Cash Neden Hard Fork’a Gitti?

BCHN, Bitcoin ABC’nin “Coinbase kuralı” olarak adlandırılan bir kavram getirme kararının bir sonucu olarak çatallandı. Bunun bir sonucu olarak, blok ödüllerinin %8’i, BCHA’nın lider geliştiricisi Amaury Sechet tarafından yönetilen bir geliştirme fonuna otomatik olarak aktarılacaktı. BCHN blok zincirinin başlıca savunucuları, bunun gerekli olmadığına ve blok zincirinin gelişimini geliştirmek veya finanse etmek için madencilik vergisine ihtiyaç olmadığına inanıyor.

Duyurudan bu yana, Bitcoin Cash, Kasım ayında yatırılan 300 milyon ABD Dolarından fazla kripto para birimi ile borsalarda daha fazla işlem gördü. Grayscale, sahip olduğu BCHG’ye eklemiş olsa da, yönetim altındaki varlıkların değeri düştü. Bu, fiyatta büyük bir düşüş olduğunu gösterir, ancak kripto para birimi için mutlaka kötü bir haber anlamına gelmez. Ağ yerleştikten sonra, Bitcoin fork’unun değerinde bir toparlanma görebilir. Kripto para birimindeki dalgalanma nadir değildir ve yükselen Bitcoin aktivitesi, piyasanın geri kalanının da olumlu duygularla karşı karşıya olduğu anlamına gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner