Yükleniyor...

Efsane geri dönüyor: Yüzde 5’lik yükseliş!

Bir dönemin efsane kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin Cash (BCH), son 24 saatte yüzde 5'lik bir yükselişe imza attı.

BCH Bitcoin Cash

Bir dönemin efsane kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin Cash (BCH), son 24 saatte yüzde 5’lik bir yükselişe imza attı.

Bitcoin (BTC), hafta sonu neredeyse 1.000 dolarlık bir yükseliş yaşayarak altcoin’leri canlandırdı. Altcoin’ler, BTC ile birlikte yeşil bir hafta başlangıcı kaydetti.

Yükselen piyasada, dikkat çeken kripto para birimlerinden birisi de BCH oldu. Yıllardır kripto sektöründe yer alan BCH, son 24 saatte 214 dolardan 228 dolara kadar bir yükseliş yaşadı. 228 dolardan tepki alan BCH, 226 dolara geriledi.

Bitcoin Cash (BCH), yine piyasayı domine edebilir mi?

Kripto ekosistemi, Bitcoin Cash’i (BCH) kripto piyasasına koyduğu ağırlık ile yakından tanıyor. BCH, boğa koşusuna başladığı dönemlerde, durdurak bilmeden yükselişlere imza atmıştı.

Haziran ayında boğa koşusuna başlayan BCH, 108 dolardan 328 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş sırasında, birçok kripto yatırımcısını short (düşüş yönlü) işlemlerde zarara uğrattı. Bu nedenle BCH tarafında başlayan her yükseliş, olası yeni bir boğa koşusunu düşündürtüyor.

BCH’nin son 24 saatte yaşadığı yükselişin en önemli sebebi ise BTC’nin ölü toprağını atması oldu. BTC yükselişi, BCH’ye alıcıların gelmesine yol açtı.

Bitcoin Cash BCH

BCH, 227 dolardaki önemli bir direnç noktasına temas halinde. Bu direnç noktasının aşılması halinde, fiyatın 237 dolara kadar yükselmesi olası görünüyor. 237 dolardaki direnç kırılımı, BCH’yi majör dirençlerden birisi olan 245 dolara kadar taşıyabilir. 245 doların ayılar tarafından tutulma ihtimali de masada yer alıyor. Ancak BCH, 245 doları da aşabilirse, sonraki hedefi 255 dolar noktası olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde, BCH’de tıpkı Haziran ayındaki gibi bir ralli görülebilir.

Fiyatın geri çekilmesi halinde, BCH’nin en yakın destek noktası 218 dolar bölgesi olabilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde, 210 dolardaki psikolojik destek test edilebilir. Piyasanın pozitif kalması ve BTC’nin fiyat istikrarı sağlaması, BCH’nin destek bölgelerinden ivme kazanmasına yol açabilir. Ancak piyasa da negatife dönerse, BCH için sonraki destek noktası olarak 200 doları görebiliriz.

Bitcoin Cash, tıpkı Bitcoin SV gibi Bitcoin’den çatallanan bir kripto para birimidir. 2017 yılında oluşturulan Bitcoin Cash, o dönemlerde BTC’nin yerini alabileceği iddialarıyla popülerlik kazanmıştı. Proje, Bitcoin’e göre daha hızlı işlem yapmayı ve daha verimli ödeme yöntemleri sunmayı amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner