Yükleniyor...

Bitcoin karşısında sadece bu 5 büyük altcoin kazandırdı!

Piyasa değeri en büyük kripto para Bitcoin, 2024'ün ilk gününden Nisan ayının ortasına kadar yeni zirvelere koşsa da son dönemde durgun seyrediyor.

Kripto analisti, iki altcoin için yükseliş beklediğini söyledi

Piyasa değeri en büyük kripto para Bitcoin, 2024’ün ilk gününden Nisan ayının ortasına kadar yeni zirvelere koşsa da son dönemde durgun seyrediyor. BTC fiyatının rekor kırması, sektör için büyük bir anlam ifade etse de özellikle ülkemizdeki yatırımcılar gidişattan pek memnun değil.

Türkiye’de genellikle altcoinleri tercih eden kripto para yatırımcıları, yükselişlerden yeterince kâr almadıklarından sıkça yakınıyor. Çoğu altcoin, BTC’den daha düşük performans gösterse de bazı istisnalar göze çarpıyor. Bu yazımızda, 2024’ün başından günümüze Bitcoin’den daha fazla kazandıran ve en büyük 20 sıralamasında yer alan altcoinleri ele alacağız.


Toncoin (TON)

CoinMarketCap verilerine göre en büyük dokuzuncu kripto para olan Toncoin (TON), 2024’te yatırımcılarına büyük kârlar sağladı. İlk olarak Telegram’ın girşimleriyle başlatılan altcoin projesi, daha sonra Toncoin Vakfı tarafından devralındı. Toncoin, toplamda 21 milyar dolar piyasa değerine sahip.

toncoin 1

Bitcoin karşısında yıl başından bu yana yüzde 77 değer kazanan Toncoin (TON), an itibarıyla 6,09 dolardan işlem görüyor.


Shiba Inu (SHIB)

Yeni yıla damga vuran memecoin trendiyle öne çıkan Shiba Inu, Dogrecoin’in en büyük rakibi olarak biliniyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 11’inci altcoin olan SHIB, dört buçuk ay boyunca Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

SHIB

Günümüzde 13 milyar dolar piyasa değerine sahip olan SHIB token, BTC karşısında yıl başından bu yana yüzde 45 değer kazandı. SHIB, an itibarıyla 0,00002225 dolardan el değiştiriyor.


Bitcoin Cash (BCH)

2017 yılında Bitcoin’in bir forku olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash, kripto paraların atasına kıyasla daha çok kazanç geitridi. Piyasa değeri en büyük 15’inci kripto para olan BCH, BTC karşısında üç buçuk ayda yüzde 25 değer kazandı.

bitcoin cash

9 milyar dolar piyasa değerine sahip olan BCH, an itibarıyla 482,50 dolar seviyesinde işlem görüyor.


BNB Coin (BNB)

Binance Smart Chain ile birlikte ortaya çıkan BNB, geçmiş yıllarda borsanın yaşadığı hukuki sorunlardan ötürü düşük performans gösterdi. BNB Coin, 2024 yılında ise Bitcoin’den bile iyi performans göstererek herkesi şaşırttı.

BNB'nin yükselişi devam edecek mi

Yıl başından günümüzde BTC karşısında yüzde 19,90 yükselen BNB, piyasa değeri en büyük 4’üncü kripto para konumunda. 80 milyar dolar piyasa değerine sahip olan altcoin an itibarıyla 537,69 dolardan el değiştiriyor.


Dogecoin (DOGE)

Memecoinlerin atası Dogecoin, 2024 yılında kendi alanındaki furyadan faydalanmasını bildi. Elon Musk’ın favori altcoini, BTC karşısında yüzde 15 değer kazandı.

dogecoin doge yükselis grafik

CoinMarketCap verilerine göre en büyük 8’inci kripto para olan DOGE, an itibarıyla 0,154 dolardan el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner