Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin Cash’in (BCH) Bitcoin’e (BTC) Göre Bazı Avantajları Olduğunu Kabul Etti

Bitcoin (BTC) ile artık Tesla arabaları için ödeme yapabileceğini açıklayan Elon Musk, Bitcoin Cash'in (BCH) Bitcoin'den daha avantajlı durumları olduğunu kabul etti.

bitcoin cash elon musk

Bitcoin (BTC) ile artık Tesla arabaları için ödeme yapabileceğini açıklayan Elon Musk, Bitcoin Cash’in (BCH) Bitcoin’den daha avantajlı durumları olduğunu kabul etti.

Dün Tesla, Bitcoin’i artık üst düzey arabaları için ödeme olarak kabul ettiğini açıkladığında kripto para topluluğu için tarih yazdı. Bu haberin ardından kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden Kim Dotcom, dünyanın en zengin adamını Bitcoin Cash’in ödemeler söz konusu olduğunda çok daha mantıklı bir seçim olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Alman-Finlandiyalı bir girişimci ve siyasi aktivist olan Kim Dotcom (Kimble veya Kim Tim Jim Vestor olarak da bilinir), Musk’ın Tesla web sitesinde Bitcoin ile ödeme seçeneği açması hakkındaki tweet’ine yorum yaptı.

Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile ödeme yapma durumunda işlem ücretlerinin çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti ve Musk’ın BTC ile soda almayı denemesi gerektiğini öne sürdü. Kim Dotcom, dünya çapındaki nakit ödemelerin yarısından fazlasının 10 doların altında olduğunu, BCH’nin Bitcoin’in aksine %1’lik kesime değil de kitle pazarına hizmet ettiğini belirtti. Dotcom’un mesajına göre Bitcoin’in işlem ücreti 8.92, BCH’ninki ise sadece 0,001 dolar. Musk da ünlü isim tarafından vurgulanan bu durumu kabul etti.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow ise onlara Lightning ağı veya Liquid Network üzerinden Bitcoin ödemelerinin bu durumda yardımcı olabileceğini hatırlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner