Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Hashrate'i, Yarılanma Sonrası Toparlanmaya Gidiyor

Bitcoin Hashrate’i, Yarılanma Sonrası Toparlanmaya Gidiyor

ABONE OL:google-news

Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği 11 Mayıs 2020’de gerçekleştiğinden, en popüler kripto para biriminin hashrate’i bir düşüş trendine girmişti. Sorun; ödüllerin %50 oranında azaltılması ve zorluğun aynı kalması idi. Madenciler için zorluk düzeltildiğine göre, madenciler yeniden BTC ağına giriyor.

Mayıs ayının başından bu yana, Bitcoin’in ağ zorluğu yaklaşık %15 oranında düştü. Bu yeni madencilerin pazara girmesine ve Bitcoin’in güvenliğini artırmasını sağladı. Bir sonraki zorluk değişikliğinin daha da geliştirilmesi bekleniyor. Son artışın görüldüğü 05 Mayıs 2020’de, bir önceki düzenlemeye göre %0,92 oranında artmıştı.

Bitcoin Hashrate Düzeliyor

Yeni madenciler Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleşen yarılanma olayından sonra pazara girmeye devam ettikçe, Bitcoin’in hashrate’i son birkaç gündür iyileşiyor. Kullanıcılar Bitcoin ağını bir kez daha güvence altına alarak, tüm ekosistemi geliştirmeye çalışıyor.

Bitcoin’in her dört yılda bir yarıya inme olayı yaşadığını ve yeni Bitcoin üretimini yarıya indirdiğini belirtmek gerekir. Fiyatları sabit tutarak herhangi bir değişiklik yapmazsak, madencilerin kazanç açısından %50 daha zarara gireceğini söyleyebiliriz. Tabii ki, madenciler karlı kalmak için her zaman tüm madeni paralarını satmak zorunda değiller, ancak piyasada kalma eşiği kesinlikle düştü.

Bu nedenle birçok madenci alandan ayrılmak ve yeni bir zorluk yükseltene kadar kenarda beklemek zorunda kaldı. Bitcoin ağı için 7 günlük ortalama hashrate’i, son aylarda kaydedilen BTC ağı ile aynı seviyeleri gösteriyor. Ancak büyümeye devam ederse, önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini görebiliriz ki bu da tüm pazar için şaşırtıcı bir şey olacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar