Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’i, Yarılanma Sonrası Toparlanmaya Gidiyor

Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği 11 Mayıs 2020'de gerçekleştiğinden, en popüler kripto para biriminin hashrate'i bir düşüş trendine girmişti.

bitcoin dump 1280x716

Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği 11 Mayıs 2020’de gerçekleştiğinden, en popüler kripto para biriminin hashrate’i bir düşüş trendine girmişti. Sorun; ödüllerin %50 oranında azaltılması ve zorluğun aynı kalması idi. Madenciler için zorluk düzeltildiğine göre, madenciler yeniden BTC ağına giriyor.

Mayıs ayının başından bu yana, Bitcoin’in ağ zorluğu yaklaşık %15 oranında düştü. Bu yeni madencilerin pazara girmesine ve Bitcoin’in güvenliğini artırmasını sağladı. Bir sonraki zorluk değişikliğinin daha da geliştirilmesi bekleniyor. Son artışın görüldüğü 05 Mayıs 2020’de, bir önceki düzenlemeye göre %0,92 oranında artmıştı.

Bitcoin Hashrate Düzeliyor

Yeni madenciler Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleşen yarılanma olayından sonra pazara girmeye devam ettikçe, Bitcoin’in hashrate’i son birkaç gündür iyileşiyor. Kullanıcılar Bitcoin ağını bir kez daha güvence altına alarak, tüm ekosistemi geliştirmeye çalışıyor.

Bitcoin’in her dört yılda bir yarıya inme olayı yaşadığını ve yeni Bitcoin üretimini yarıya indirdiğini belirtmek gerekir. Fiyatları sabit tutarak herhangi bir değişiklik yapmazsak, madencilerin kazanç açısından %50 daha zarara gireceğini söyleyebiliriz. Tabii ki, madenciler karlı kalmak için her zaman tüm madeni paralarını satmak zorunda değiller, ancak piyasada kalma eşiği kesinlikle düştü.

Bu nedenle birçok madenci alandan ayrılmak ve yeni bir zorluk yükseltene kadar kenarda beklemek zorunda kaldı. Bitcoin ağı için 7 günlük ortalama hashrate’i, son aylarda kaydedilen BTC ağı ile aynı seviyeleri gösteriyor. Ancak büyümeye devam ederse, önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini görebiliriz ki bu da tüm pazar için şaşırtıcı bir şey olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner