Yükleniyor...

Bitcoin için Bir Kilometre Taşı!

Blockchain veri firması Glassnode, bu sabah attığı bir Tweet'te Bitcoin (BTC) için yakın zamanda bir kilometre taşının aşıldığından bahsetti.

btc

Blockchain veri firması Glassnode, bu sabah attığı bir Tweet’te Bitcoin (BTC) için yakın zamanda bir kilometre taşının aşıldığından bahsetti.

Gönderiye göre, piyasa lideri kripto para için Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı kısa bir süre önce 46.227.591 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Bitcoin Bulunduran Cüzdan Sayısı ATH’sine Ulaştı

BTC için kripto parayı bulunduran adres sayısının ATH’ye ulaşmasıyla birlikte, CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 24 saatte yüzde 1 yükseldi.

Bitcoin‘de 28-29 bin dolar bandında gezen fiyat yatırımcıları sıkmaya devam ediyor. BTC, 28.991 dolar ile 29 bin doların hemen altında işlem görüyordu. Bu fiyat hareketi, lider kripto paranın haftalık performansını da yüzde 0,7 ile kırmızıya çevirdi.

bitcoin 1

Bu haftanın ilerleyen günlerinde, Enflasyon Oranı ve ÜFE verileriyle birlikte ABD Çekirdek Enflasyon verileri açıklanacak. Bu makroekonomik veriler, sonuçların olumlu olmaması durumunda, riskli varlıklar grubunda olan Bitcoin’de fiyatta düşüşü etkileyebilir. Öte yandan verilerin beklenen veya beklenenden iyi gelmesi fiyatın yükselişinde önemli rol oynayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner