Yükleniyor...

PEPE’nin Hikayesi – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı?

Son birkaç gündür kripto camiasını kasıp kavuran memecoin PEPE'nin hikayesini sizler için ele aldık.

Pepecoin

Son birkaç gündür kripto camiasını kasıp kavuran memecoin PEPE‘nin hikayesini sizler için ele aldık.

Geçtiğimiz birkaç haftada kripto dünyasını adeta domine eden memecoin’lerin en yeni üyelerinden olan PEPE nasıl ortaya çıktı? Kurucusu ve topluluğu nasıl, bu yazımızda anlatacağız.

PEPE Nedir?

PEPE gibi popüler memecoin’ler genellikle arkasında bir hikaye barındırıyor. Örneğin Dogecoin’deki hikaye Reddit’ten de önceki zamandan bir platform olan 4chan’den çıkarılan bir memecoin’di. Dogecoin’in bugünkü popülaritesine kavuşmasını sağlayan etkenlerden biri ise Twitter CEO’su Elon Musk’tı. Dogecoin’deki hikayeye benzer olarak PEPE Nisan 2023’te kripto dünyasına adım atan bir memecoin.

pepe coin 1

PEPE en başında internetin en eski meme’lerinden olan Pepe the Frog’u anmak için çıkartılıyor.

PEPE’nin internet sitesinde yazan sloganı ise şu şekilde:

“Var olan en meme memecoin. Köpekler iyi günlerini geride bıraktı artık sıra PEPE’de.”

PEPE’nin arzı ise 420,690,000,000,000 olarak belirlenerek meme’in çıktığı 20 Haziran 2009’a bir gönderme içeriyor. PEPE Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışıyor. Yatırımcılarına da stake ödülleri ve yakımlarla fiyatta kazanç sunmayı hedefliyor.

Buraya kadar her şey oldukça sıradan ilerlerken geçtiğimiz günlerde Twitter’da paylaşılan hikayeler PEPE’yi popüler yapıyor. Bazı ilk dönem PEPE alıcıları 8 dolardan 27 milyon dolara giden kazanç hikayesini paylaşıyor. Kimisi de 25 dolardan 4,24 milyon dolara giden kazancını. Durum böyle olunca memecoin ilerleyen günlerde 1,5 milyar dolar market değerini aşarak en değerli 50 token arasına girmeyi başarıyor.

Şu anki CoinGecko verilerine göre ise PEPE son 24 saatte 830 bin dolar değerinde işlem görmüş ve en değerli 42. kripto para konumunda bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner