Yükleniyor...

Bitcoin için Kritik Hafta: BTC Yükseliş veya Çöküş Aşamasında

Haftalık MACD yeşile dönerse Bitcoin (BTC) başka bir yükseliş kırılmasının eşiğinde olabilir.

btc boğa tuzağı

Haftalık MACD yeşile dönerse Bitcoin (BTC) başka bir yükseliş kırılmasının eşiğinde olabilir. Şubat 2019’daki haftalık MACD yükselişe geçtiğinde en büyük kripto para birimi etkileyici bir şekilde büyüyerek yıllık en yüksek seviye olan 13.888 dolara kadar çıktı.

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Hafta

Twitter’daki popüler trader “YORK780” tarafından paylaşılan grafiğe göre, alıcılar 8.600 dolarlık desteği savunmak için harekete geçtikten sonra gösterge yeşile döndü. Bu küçük yeşil çizgi, Bitcoin’in başka bir ralli için hazır olduğu anlamına geliyor olabilir.

Ancak, bu haftanın tamamlanmasına beş gün daha kaldığını belirtmek gerekir. Bitcoin’in sergilediği benzeri görülmemiş oynaklık (volotilite) seviyesi göz önüne alındığında, piyasanın anında değişebileceği unutulmamalı.

Ayrıca, varsayılan TradingView ayarlarını uygularsanız haftalık MACD’tın henüz yeşil olmadığı görülecektir.

Bitcoin (BTC) Boğa Tuzağı

Bitcoin 2012 yılından beri en iyi yeni yıl başlangıcını yaptı. Ancak bir çok yatırımcı, yaklaşmakta olan Çin Yeni Yılı’nın geleneksel olarak bir satışa neden olabileceğinden korkuyor.

Sonuç olarak, MACD bu hafta kesin olarak yeşile dönse bile Eylül 2018’de gerçekleşen benzer bir boğa tuzağı görülebilir. Aralık 2018’de gelen aynı yükseliş sinyalinin ardından en büyük kripto para birimi Bitcoin 3.100 dolara kadar gerilemiş, boğaları terste bırakmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner