Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) tehlike: Bu veriyi sakın göz ardı etmeyin!

Son düşüşle birlikte 63 bin 330 dolara sarkan Bitcoin (BTC), tasfiye verileriyle yatırımcıları endişelendirdi.

bitcoin tasfiye2

Son düşüşle birlikte 63 bin 330 dolara sarkan Bitcoin (BTC), tasfiye verileriyle yatırımcıları endişelendirdi.

Spot BTC ETF‘lerinin kötü performansı, jeopolitik sorunların devam etmesi ve çeşitli fud haberler, Bitcoin’i (BTC) sallamaya devam ediyor. 67.000 doların üzerinde kalıcılık sağlayamayan kripto paraların lideri, hızlı bir şekilde 63.330 dolara geriledi. Ardı ardına gelen satışlar ise doğrudan tasfiye verilerine etki etti. Yükselişe inanan kripto yatırımcıları tasfiye verileriyle gündeme geldi.

bitcoin tasfiye btc likidasyon

Bitcoin’deki volatil hareketler vadeli işlem piyasasını karıştırdı!

Birkaç gündür düşüş yönlü fiyatlayan Bitcoin, tasfiye verileriyle kafaları karıştırdı. Coinglass’tan alınan veriler doğrultusunda son 24 saatte 240,72 milyon dolar değerinde işlem tasfiye oldu. Toplamda 97.050 vadeli işlem kullanıcısı likidasyona uğrarken, tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp Binance borsasında BTC/USDT paritesinde 9,74 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. En büyük likidasyon 58,72 milyon dolar ile BTC’den geldi.

Borsalara bakıldığında ise en büyük likidasyon Binance tarafından toplandı. 103,65 milyon dolar tasfiye geliri elde eden kripto para borsasında yüzde 84,96 oranıyla “long” yönlü işlemlerin ağırlık basması gözlerden kaçmadı. İkinci sırada ise 90,95 milyon dolarlık tasfiye toplayan OKX yer aldı. Şaşırtıcı veriler ise Bitmex ve Bitfinex‘ten geldi. Bu kripto para borsalarındaki tasfiyelerin çok büyük bir kısmını “long” yönlü işlemler oluşturdu. Bitcoin’deki volatil harektler bir süre daha vadeli işlemleri sallayacak gibi duruyor.

likidasyon btc bitcoin tasfiye

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner