Yükleniyor...

Bitcoin’den şaşırtıcı veri: Bu alan ilgi görmeye devam ediyor!

Runes, piyasaya sürülmesinden bu yana tüm Bitcoin (BTC) işlemlerinin yüzde 68'ini oluşturarak dikkatleri üzerine çekti.

bitcoin-altcoin-kripto

Runes, piyasaya sürülmesinden bu yana tüm Bitcoin (BTC) işlemlerinin yüzde 68’ini oluşturarak dikkatleri üzerine çekti.

Runes, Bitcoin (BTC) işlemlerinin büyük çoğunluğunu oluşturmaya devam ediyor; ancak Bitcoin madencilerinin bu alandan kazandığı ücretler, rekor kıran yarılanma gününden bu yana biraz azaldı.

Bitcoin blokzincirinde yeni bir token standardı olan Runes, 20 Nisan’daki BTC halving‘inden bu yana Bitcoin üzerindeki işlemlerin üçte ikisinden fazlasını oluşturdu. Blockchain araştırma şirketi Crypto Koryo tarafından paylaşılan Dune Analytics kontrol paneline göre, 20 Nisan’da piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde 68’ini oluşturan 2,38 milyondan fazla standar üzerinde işlem gerçekleştirildi.

bitcoin bank nedir

Bitcoin’de Runes coşkusu devam ediyor!

Runes, 23 Nisan’da 750.000’den fazla işlemle en büyük gününü yaşadı, ancak bu sayı ertesi gün yarıdan fazla düşerek 312.000 işlemle gerçekleşti. Bu işlemleri halving gününde madenci ücretlerinin yaklaşık %70’ine katkıda bulundu. O zamandan beri günlük rakam yüzde 33 ile yüzde 69 arasında dalgalandı.

Bununla birlikte sektör uzmanları da Runes’ın Bitcoin madencileri için sürdürülebilir bir gelir akışı sağlayıp sağlayamayacağı konusunda bölünmüş durumda. Ayrıca, Rune işlemleriylekazanılan madenci ücretleri arasında zaten bir eşitsizlik var.

Ordinals’ın mucidi Casey Rodarmor tarafından başlatılan yeni protokol, Bitcoin tabanlı token’lar oluşturmak için Ordinal tabanlı bir yöntem olan BRC-20‘ye kıyasla Bitcoin ağında yeni token’lar oluşturmak için daha verimli bir yolu olarak pazarlandı .

runes bitcoin kripto

Runes gidişatınan memnun olmayanlar da var!

Ordinals’ın mucidi Casey Rodarmor tarafından başlatılan yeni protokol, Bitcoin tabanlı token’lar oluşturmak için Ordinal tabanlı bir yöntem olan BRC-20‘ye kıyasla Bitcoin ağında yeni token’lar oluşturmak için daha verimli bir yolu olarak pazarlandı .

Bunlara ek olarak, son günlerde Runes işlemlerinin kapladığı blok alanı miktarından memnun olmayan bir kesim de bulunuyor. Bu eleştirmenler arasında blockchain arama motoru Blockchair’in baş geliştiricisi Nikita Zhavoronkov da yer alıyor.

altcoin kripto runes

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner