Yükleniyor...

Bitcoin düşüşte: Bu altcoin’ler kırmızı alarm verdi!

Negatif haberler ve spot ETF'lerden dolayı düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC), altcoin piyasasını yerle bir etti.

altcoin kripto düsüs

Negatif haberler ve spot ETF‘lerden dolayı düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC), altcoin piyasasını yerle bir etti.

Spot BTC ETF’lerinden gelen olumsuz veriler ve gizlilik odaklı kripto projesi Samourai Wallet’ın kurucularının tutuklanması, kripto paraları düşüşe itti. 66.500 doları kaybettikten sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçen kripto paraların amirali, altcoin’lerin çoğunda yüzde 10’dan fazla değer kaybına yol açtı. Peki bu süreçte en çok düşüş yaşayan hangi projeler oldu? Kripto yatırımcıları hangi altcoin’lerden uzaklaştı?

bitcoin dikkat

1- Hedera (HBAR)

Blackrock ve RWA dedikodularıyla birlikte 24 Nisan’da patlama yapan Hedera (HBAR), Bitcoin’deki düşüş ile birlikte adeta çakıldı. Son 24 saatte yüzde 26 değer kaybeden popüler coin, listenin zirvesine yerleşti. HBAR’daki düşüş yönlü hareketin devam edip etmeyeceği ise merakla bekleniyor.

hbar altcoin kripto

2- Algorand (ALGO)

Bir dönemin en popüler kripto para birimlerinden olan Algorand (ALGO), son düşüşüyle beraber yatırımcısını endişelendirdi. Birkaç gündür yükseliş eğilimi gösteren ALGO, son 24 saatte rotasını tersine çevirerek yüzde 19 düşüş kaydetti. Bu fiyat hamlesiyle listeye ikinci sıradan dahil oldu.

algo algorand kripto altcoin

3- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin popüler memecoin’i dogwifhat (WIF) yakaladığı yükseliş ivmesini sürdüremedi. BTC’deki geri çekilmeyle adeta sarsılan WIF, son 24 saatte yüzde 14 düşüş yaşadı. Popüler coin, bu fiyat hamlesiyle listenin üçüncü sırasına oturdu. Memecoin trendi zayıfladıkça WIF’te satışlar artabilir.

wif altcoin kripto 25nisan

4- Starknet (STRK)

Kripto para yatırımcılarının bir süredir uzak durduğu Starknet (STRK) son 24 saatte yüzde 13 düşüş kaydetti. Popüler borsalarda listelenmesinden bu yana beklentileri karşılayamayan STRK, son düşüşüyle aslında pek de şaşırtmadı. Ekosistemin ve projenin yeni hamlelerinden beklentiler düşük seyrediyor.

stkr altcoin kripto

5- Worldcoin (WLD)

Yapay zeka bazlı kripto paraların öncü isimlerinden Worldcoin (WLD) kısa süredeki düşüşüyle yatırımcılarını şaşırtı. Piyasanın pozitif yönlü hareketlerinde dikkat çekmeyi başaran WLD, bu sefer düşüş hareketiyle gündem geldi. Popüler yapay zeka coin’i son 24 saatte yüzde 12 düşerek listenin beşinci sırasına yerleşti.

wld kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner